• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Руденка та Рябошапка
Книга О. Евтушенка
09:00, 24 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Руденка та Рябошапка

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиць Руденка та Рябошапка. 

РУДЕНКА вул. (з 20.10.1967 р.).
Вулиця названа на честь Петра Івановича Руденка (15.01.1919 р., х. Мартусин, нині с. Раки Конотопського району Сумської обл. – 10.11.1942 р., похований у станиці Галюгаївська Курського району Ставропольського краю). Герой Радянського Союзу (13.12.1942 р., посмертно).

Після закінчення школи (зараз ЗОШ №7 м. Конотоп) П. І. Руденко у 1934 р. вступив до школи ФЗН при Конотопському електромеханічному заводі "Червоний металіст". З вересня 1941 р. – у діючій армії. За мужність і відвагу, виявлені в боях із ворогом, заступнику командира і штурману ескадрильї 7-го гвардійського штурмового полку гвардії лейтенанту П. І. Руденку присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.

Ім’я П. І. Руденка протягом тривалого часу носила СШ №7 м. Конотоп. 


До цього КЛАДБИЩЕНСЬКА вул. Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Назва вулиці походила від розташованого на ній кладовища в ХІХ – ХХ ст. 

РЯБОШАПКА вул. (з 1981 р.).
Вулиця названа на честь Василя Яковича Рябошапка (07.05.1917 р. м. Катеринослав, нині м. Дніпропетровськ – 03.04.1942 р., поблизу смт Крестці, Новгородська обл.). Герой Радянського Союзу (21.07.1942 р., посмертно), льотчик 299-го штурмового авіаційного полку 2-ї ударної авіаційної групи Ставки ВГК, старший сержант. У Конотопі формувався авіаційний полк, де він воював. 

В. Я. Рябошапко закінчив Качинську військову авіаційну школу пілотів (1941 р.). На фронтах Великої Вітчизняної війни з липня 1941 р. Здійснив 16 бойових вильотів на розвідку і штурмовку ворожих військ. У чотирьох повітряник боях збив три літаки ворога.

Загинув під час виконання бойового завдання 03.04.1942 р. поблизу смт. Крестці Новгородської обл. Похований в смт Крестці.
У смт Крестці встановлений обеліск В. Я. Рябошапку, його ім’ям названа вулиця.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиць Садова, Санжаревського та Санчакова. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...