• Головна
  • В Конотопі пропонують змінити герб міста
06:59, 20 листопада 2015 р.

В Конотопі пропонують змінити герб міста

Уважні люди помітили, що у великому залі Конотопської міської ради під час першого засідання новообраних депутатів 18.11.2015 чи не вперше був відсутній прапор міста Конотопа.

Без сумніву, це зумовлено тим, що дехто на прізвище Клименко не перший рік намагається змінити козацький символ (герб міста), аргументуючи це тим, що в його символіці закладено «таємний» сенс, а саме, попрання мусульманської релігії християнами та юдеями. Нібито їхні символи над нібито мусульманським півмісяцем. Друга причина, яку він закидає в провину, це те, що наш герб було «запроваджено» імператрицею Катериною Другою і має підпадати під дію Закону про заборону пропаганди тоталітаризму.


Однак, потрібно зауважити, що є декілька суттєвих фактів, які не може не взяти до уваги жодна адекватна, психічно здорова людина. А саме. Конотоп був сотенним містом Чернігівської губернії і тому його герб, який використовувався на печатках і прапорі, містить такі ж елементи, як і інші герби козацьких міст Чернігівського підпорядкування (найдоступніший приклад – місто Батурин). В історичний період, коли створено герб, дуже уважно дотримувались геральдичної традиції і тому кожен елемент був досить стандартизованим. Значення символів обов’язково було викладено в описі герба при його легалізації до Катерини і під час ухвалення нею подальшого використання його конотопським гарнізоном. І, як наголошує одне з правил геральдичної науки, не потрібно шукати інше значення, окрім того, яке надав символу автор.


Істориками доведено козацько-християнське походження усіх використаних елементів. Польське походження перших конотопських сотників могло опосередковано вплинути лише на кольорову гаму герба та використання класичної геральдичної форми щита, притаманній європейській традиції.
Півмісяць прийшов до Східної Європи із Візантії, а туди потрапив в якості спадщини античного світу.
Зображення хреста використовувалось людиною задовго до появи християнської релігії (до речі, зображення християнського хреста має дещо іншу специфічну форму).
Шестикутна зірка була приписана до юдейської традиції значно пізніше царювання Катерини ІІ. Дуже часто використовувалась алхіміками. Ще один важливий момент – герб Конотопа і Батурина мають одну зірку, інші міста мають дві, три або не мають їх зовсім… Тож, можливо, шестикутна зірка мала значення військово-політичного ранжування на кшталт зірок на погонах офіцерів, а півмісяць – козацьку шаблю (чому б ні?).


Хочу зауважити, що герб міста функціонував за 100 (!!!) років до того, як до влади прийшла імператриця Катерина ІІ. І той факт, що вона офіційно затвердила наш герб, говорить про те, що вона була мудрим правителем, адже цей політичний хід дозволив вбити двох зайців: показати хто «в домі» господар і не посваритись із місцевою громадою дозволивши й надалі стояти під рідним прапором.


Мабуть, в ті далекі часи навколо символу міста точились суперечки. І оскільки козацький оберіг тоді переміг, ми, нащадки славних конотопців, маємо захистити і втримати його як невід’ємний символ міста.
Не потрібно шукати таємний сенс там, де його немає і бути не може. Проте, можливі негативні наслідки – визнання міжрелігійної боротьби в символіці герба може лише спровокувати конфлікт між конфесіями, а атмосфера в цій сфері дуже напружена в усьому світі, і, м’яко кажучи, не хотілося б, аби Конотоп став роковою іскрою світової пожежі. Сподіваємось, ідіотизм не переможе.

Антон Проценко.

Цікаве обговорення значення символів, зображених на гербі Конотопа можна прочитати ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#конотоп #прапор #герб
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...