• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Радянська та Разіна
Книга О. Евтушенка
09:00, 20 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Радянська та Разіна

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиць Радянська та Разіна.

РАДЯНСЬКА вул. (1920-ті рр.). Уперше згадується 28.06.1929 р.4
Назва вулиці містить ідеологічне підгрунтя часів СРСР, підкреслює статус панівної ідеології в СРСР після Жовтневої революції 1917 р.


РАЗІНА вул. (з 29.09.1954 р.).
Вулиця названа на честь Степана Тимофійовича Разіна (народився в станиці Зимовійська, нині станція Пугачовська Котельниковського району Волгоградської обл. – 06.06.1671 р., страчений на Болотній площі в Москві).

Донський козацький отаман, керівник козацького повстання 1667–1671 р. в Московській державі.

На сторінках історії С. Т. Разін з’являється вперше в 1652 р. Протягом 1662–1663 р. Степан Разін командує козацькими військами під час походів проти Кримського ханства і Османської імперії.

Разінський рух 1667–1671 рр. – результат загострення соціального становища в козачих областях, у першу чергу на Доні, у зв’язку з притоком збіглих селян із внутрішніх регіонів Московської держави після прийняття "Соборного уложения" 1649 р. і повного закріпачення селян. До повстання Степана Разіна була прикута увага всієї Європи, оскільки від його наслідків залежала доля найважливіших торгових шляхів на Волзі, які з’єднували
Європу з Персією.

Козацька війна на Волзі й селянська в Поволжі продовжувалась і після страти Разіна – під проводом отаманів Василя Вуса та Федіра Шелудяка. Лише 27.11.1671 р. царськм військам вдалося оволодіти столицею разінців – містом Астрахань. 


До цього РОКОСОВСЬКОГО 1 -й пров. вул. (1944 – 1954 рр.). 
До цього НОВИЙ пров. (1920-ті – 1944 р.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Назва провулку несла певну інформацію про об’єкт, підкреслювала недавню появу нового провулку (нещодавно заселеної території).

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиць Рєпіна та Рибалка. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...