• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Пирогова
Книга О. Евтушенка
09:00, 15 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Пирогова

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиці Пирогова.

ПИРОГОВА вул. (з 11.03.1966 р.).
Вулиця названа на честь Миколи Івановича Пирогова (13.11.1810 р., м. Москва – 23.11.1881 р., с. Вишня, нині Вінницької обл.). Видатний хірург, анатом, дослідження якого поклали початок анатомо-експериментальному напрямку в хірургії, засновник військово-польової хірургії і хірургічної анатомії, член-кореспондент Петербурзької АН (1847 р.).

У 1855 р., під час Кримської війни, М. І. Пирогов був головним хірургом взятого в облогу англійсько-французькими військами м. Севастополь. Оперуючи поранених, Пирогов уперше в історії світової медецини застосував гіпсову пов’язку, започаткувавши збережливу тактику лікування поранень кінцівок і врятувавши багатьох солдат і офіцерів від ампутації. Один із таких прийомів до нашого часу має назву "операція Пирогова".

Важливою заслугою М. І. Пирогова є запровадження в Севастополі зовсім нового методу догляду за пораненими: поранені проходили прискіпливий відбір уже на першому
перев’язочному пункті; в залежності від тяжкості поранень одні з них направлялись на негайну операцію в польових умовах, інші, з більш легкими пораненнями, евакуювались до тилу для лікування в стаціонарних військових госпіталях.

Тіло М. І. Пирогова було забальзамоване його лікарем Д. І. Виводцевим з використанням нещодавно розробленого ним методу і поховане в мавзолеї в с. Вишня неподалік від. Вінниці. Тіло знаходиться нижче рівня землі в крипті – цокольному поверсі православного храму, в скляному саркофазі, до якого є доступ для всіх бажаючих віддати данину пошани пам’яті видатного вченого.

Ім’я М. І. Пирогова носять Вінницький Національний медичний університет, Національний медико-хірургічний центр з клінічними підрозділами в Москві, Туапсе, Мурманську; його ім’ям названі населені пункти та вулиці міст колишнього СРСР. 

До цього ПИРОГОВСЬКА вул. (1920-ті – 1966 р.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 

Див. Пирогова вул.
ПИРОГОВА 4-й пров. вул. (з 11.03.1966 р.).

До цього ПИРОГОВСЬКИЙ пров. (1920-ті – 1966 р.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Див. Пироговська вул.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиць Плєханова, Поліська та Поперечна. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назвивулиць #Пирогова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...