• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Панфілова та Паризької комуни
Книга О. Евтушенка
09:00, 12 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Панфілова та Паризької комуни

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиць Панфілова та Паризької комуни.

ПАНФІЛОВА вул.
Вулиця названа на честь Івана Васильовича Панфілова (20.12.1892 р., м. Петровськ, нині Саратовської обл РФ – 18.11.1941 р., поблизу с. Гусеньово Волоколамського району Московської обл.). Герой Радянського Союзу (12.04.1942 р., посмертно), командир 8-ї гвардійської стрілецької дивізії 16-ї А Західного фронту, генерал-майор. 

І. В. Панфілов – військовий комісар Киргизької РСР (з 1938 р.). У роки Великої Вітчизняної війни – командир 316-ї стрілецької дивізії (з 17.11.1941 р. – 8-ї гвардійської стрілецької дивізії) 16 А Західного Фронту, яка прославилась у боях на Волоколамському напрямку. Генерал-полковник гітлерівської армії Еріх-Гепнер, командуючий 4-ю танковою групою, ударні підрозділи якої отримали поразку в боях із 8-ю гвардійською стрілецькою дивізією, називає її в своїх донесеннях командуючому групою армій "Центр" "дикой дивизией, воюющей в нарушение всех уставов и правил ведения боя, солдаты которой не сдаются в плен, чрезвычайно фанатичны и не боятся смерти". Взвод винищувачів танків саме цієї дивізії 16.11.1941 р. призупинив на чотири години наступ 50 німецьких танків, знищивши 18 із них. Це увійшло в історію як подвиг 28 героїв-панфіловців. 

І. В. Панфілов загинув 18.11.1941 р. від осколків німецької мінометної міни.

Ім’ям І. В. Панфілова названі населені пункти, вулиці міст колишнього СРСР.

ПАРИЗЬКОЇ КОМУНИ вул.
Назва вулиці містить ідеологічне підгрунтя часів СРСР та належить до суспільно-політичної лексики даної епохи. Паризька комуна (франц. Commune de Paris) – революційний уряд Парижу під час подій 1871 р., коли після підписання перемир’я з Прусією (Франко-Пруська війна) в Парижі почались заворушення, які переросли в революцію і встановлення самоуправління (18 березня–28 травня).

На чолі Паризької комуни стояли об’єднані в коаліцію соціалісти та анархісти. Представники обох течій вважали Паризьку комуну першим зразком диктатури пролетаріату в історії.

До цього – Шлях на хутір Лобківку (ХІХ – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиць Петровського та Перемоги. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...