
06:56, 4 листопада 2015 р.
Конотопські правоохоронці проводять профілактичні заходи щодо безпеки молоді та юнацтва на залізниці
Співробітники Конотопського міськвідділу міліції проводять профілактичну роботу щодо безпеки молоді та юнацтва на залізниці, і дають кілька порад, як убезпечення дітей від нещасних випадків в результаті їх необережної поведінки на залізничних коліях.
Останнім часом в нашій країні почастішали випадки вчинення неповнолітніми правопорушень на об’єктах залізниці, окремі з яких призвели до травмування і смерті дітей. Найбільше таких фактів припадає на ураження електричним струмом від високовольтних ліній електропередач, решта - травмування залізничним транспортом.
Причини різні – ходіння по коліях, спроби перетнути їх попри заборонні сигнали. Також нерідко з’ясовується, що на момент отримання травм увага неповнолітнього була направлена на телефонну розмову або музику в навушниках. У цих випадках попереджувальних сигналів потягу діти просто не чули і на них не реагували.
Та якщо таку поведінку в зоні підвищеної небезпеки можна назвати необачністю, найбільше обурення викликає те, що молодь обирає залізницю, як місце для розваг. Молодіжний рух, який отримав назву «зачепінг», пов'язаний з проїздом у місцях, не пристосованих для цього. Простіше кажучи – катання на поїздах із зовнішньої сторони вагона.
Більшість з відчайдухів намагаються «зачепінгом» заявити про себе широкому колу осіб, похизувавшись викладеним у Всесвітній мережі відео. Інші, бажаючи повторити, чи навіть перевершити побачене, потрапляють у безвихідні пастки. Не лякає навіть напруга контактних мереж близько 27 тисяч вольт та можливість, не торкаючись дротів, дістати ураження електричним струмом.
Лише за останній час у Київській області трапились два схожі випадки. Двоє неповнолітніх, фотографуючись на даху цистерни рухомого потяга, були уражені електрострумом, унаслідок чого один загинув, а другий був госпіталізований з тяжкими опіками. Кількома днями пізніше 12-річний хлопець за аналогічних обставин отримав опіки 95% шкіри.
На жаль, випадок зі смертельним наслідком стався нещодавно і в Конотопі. «Наше місто сколихнула страшна новина про смерть хлопця під колесами потягу. Ця трагедія мала місце внаслідок елементарного недотримання правил безпеки під час перебування на об’єктах залізниці. І це при тому, що правоохоронцями постійно проводиться профілактична робота. Це лекції і бесіди, проведені з учнівською молоддю та батьками, рейди та спецоперації, а також ініційована нами серія профілактичних матеріалів у ЗМІ», - розповів начальник лінійного пункту міліції на станції Конотоп Олександр Васильченко.
Правоохоронці наголошують:
- ні в якому разі не можна залазити на дахи вагонів потягів;
- не перебігайте колії у невстановлених місцях, особливо якщо бачите, що наближається потяг;
- користуйтеся облаштованими надземними та підземними переходами;
- якщо Ви опинилися біля колій, по яких на великій швидкості рухається потяг - намагайтеся якомога далі відійти та при необхідності лягти на землю, щоб вас не затягнуло завихренням під колеса.
Бережіть себе, дотримуйтесь правил безпеки на залізниці. І забудьте непереборний стереотип мислення «Це може статись з ким завгодно, тільки не зі мною». Як показує практика, таке твердження нерідко являється хибним.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
06:47
14 березня
19:50
12 березня
19:55
10 березня
live comments feed...