• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Овруча та Олександрівська
Книга О. Евтушенка
09:01, 8 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Овруча та Олександрівська

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиць Овруча та Олександрівська.

О
ОБРУЧА ГЕНЕРАЛА вул.
Вулиця носить ім’я Григорія Гнатовича Обруча (1902 р., м. Конотоп – 1962 р.). Генерал-майор танкових військ (1945 р.). Учасник Великої Вітчизняної війни з 22.06.1941 р. Під час війни з Японією полковник, командир 72-ї танкової бригади.

Нагороджений орденом Леніна, трьома орденами Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни І ступеня, медалями "ХХ років РСЧА", "За відвагу", "За оборону Ленінграда", "За оборону Радянського Заполяр’я". 

До цього ОБРУЧІВСЬКА вул. (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Вулиця отримала назву від прізвища (прізвиська) Обруч, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутньої вулиці серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість.


ОЛЕКСАНДРІВСЬКА вул. (з 30.01.1992 р.).
До цього ГАЗЕТИ “ПРАВДА” вул. (до 1992 р.).  Вулиця отримала назву на честь головної газети СРСР – “Правда”, яка довгий час була щоденним центральним органом Комуністичної партії (РСДРП(б), РКП(б), ВКП(б), КПРС) та найбільш впливовим радянським виданням. Нагороди: два ордени Леніна (1945, 1962 р.), орден Жовтневої революції (1972 р.).

22.04.1912 р., згідно з рішенням VI Всеросійської (Празької) конференції РСДРП(б) про випуск масової робітничої більшовицької газети (за ініціативою В. І. Леніна), вийшов перший номер газети "Правда". На той час "Правда" не була офіційним органом ЦК РСДРП(б), ним вважалась
нелегальна газета "Соціал-демократ", яка друкувалась за кордоном і ввозилась до Росії нелегально. До того, з 1908 р. по квітень 1912 р., спочатку у Львові, а потім у Відні видавалась популярна соціал-демократична газета "Правда" під редакцією Л. Д. Троцького, міжнародний відділ якої вів А. А. Іоффе – так звана ―Венская "Правда".

22.08.1991 р. газета востаннє виходить як "орган ЦК КПРС". Цього ж дня її випуск був призупинений указом Президента Росії Б. М. Єльцина як видання, що підтримало Державний Комітет Надзвичайного Стану, як орган розпущеної КПРС. У вересні газета відновлює свій випуск як "загальнополітична газета". Нині – орган КПРФ, виходить тричі на тиждень. 

До цього СОЦІАЛЬНА вул. (1920-ті – середина ХХ ст.). 
Назва вулиці мала ідеологічне підгрунтя часів СРСР, належала до суспільно-політичної лексики даної епохи. 

До цього ОЛЕКСАНДРІВСЬКА вул. (кін. ХІХ – початок ХХ ст.). Перші згадки – у 1914–1915 рр. Вулиця могла бути названа на честь коронації російського імператора Олександра ІІ. (1855 р.).

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Олійника, Осіння та Осипенка. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...