факти та роздуми
12:00, 31 жовтня 2015 р.

ХЕЛЛОВІН - святкувати, чи ні?

факти та роздуми

Все більшої популярності набирає останнім часом нетрадиційне для нашої місцевості свято Хелловін. Особливо воно приваблює дітей та молодь. Ми спробуємо розібратися, чим, а також чи варто приєднуватись до цього святкування. 

Походження Хелловіна 

Це свято зародилося у V сторіччі до н.е. В найближче до 1 листопада повнолуння кельти влаштовували свято Самайн, що означає «кінець літа». Згідно з повір'ям, під час Самайна зникає перешкода між матеріальним і потойбічним світом, і духи — як добрі, так і злі — мандрують по землі. Вважалося, що душі померлих повертаються до рідних домівок, і тому для таких «гостей» ставили частування в надії умилостивити їх. 

В одній енциклопедії говориться: «Кельти влаштовували свята на честь двох головних богів — бога сонця та бога мертвих, якого вшановували 1 листопада (цей день вважався у кельтів початком нового року). Поступово це свято увійшов в число християнських». 

Хелловін, сучасна релігія та суспільство 

Представники різних християнських конфесій по-різному ставляться до святкування Хелловіна. Часто християни сприймають свято нейтрально через його  жартівливість та награність. Якось у пресі наводилися слова однієї жінки, яка відкрито визнає себе відьмою: «Християни, самі того не усвідомлюючи, святкують свято разом з нами... І це нам подобається». 

Як повідомляється у популярній нині Вікіпедії, католицька церква не вважає свято релігійним, але визнає його зв'язок з християнством, у зв'язку з чим дозволяє відзначати його в будь-яких церковно-парафіяльних школах. 

У той же час деякі християни критикують і відкидають святкування Хеллоуїна, вважаючи, що його традиції сягають до язичництва і деяких напрямків окультизму, що суперечить християнським ідеалам. 

Представники православної церкви виступають різко проти святкування Хеллоуїна. Наприклад, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука звернувся до влади Запоріжжя та області з вимогою припинити поширення в регіоні «чужого православному народу» свята. 

Що стосується Конотопа, то ніякими офіційними догмами цей захід не регулюється. Святкувати його, чи ні, залежить від совісті та внутрішніх переконань тієї чи іншої людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хеллоуин #происхождение #религия
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...