Багатьом пішоходам і деяким водіям при вигляді нестандартних автомобільних номерних знаків неодноразово доводилося задаватися питанням: що позначають ці номери? Тим більше, що сьогодні з'явилася можливість замовити виготовлення автомобільних номерів, в тому числі дублікатів номерів, індивідуальних і сувенірних знаків за посиланням изготовление номерных знаков znaki.net.ua.

Наприклад, що це за номери червоного кольору, які часто прикрашають автобуси, автомобілі та причепи до них? Ці номери є транзитними і призначені для разових поїздок. З лівого боку такого номера є вільний простір, на який наклеюється етикетка із зазначенням дати їх видачі. Інспектору відразу буде видно, прострочений такий номер чи ні.

Ще одним видом нестандартних автомобільних номерних знаків є спеціальні номерні знаки. Вони складають єдину серію для автомашин, які використовуються особами, які перебувають під державною охороною. Подібні номера видаються також керівникам Верховної Ради, членам Кабінету Міністрів, керівникам державних комітетів країни і т.п. Форматом подібних номерних знаків передбачається наявність двох або трьох цифр. Таким чином, кількість можливих комбінацій різко обмежується і не перевищує тисячі. Є можливість використання цих номерних знаків в якості другого комплекту.

На дорогах нашої країни, особливо столичних вулицях, нерідко можна зустріти знаки для автотранспорту, що належить дипломатичним представництвам, консульствам, представництвам всіляких міжнародних організацій, а також членам їх сімей або обслуговуючому персоналу. Такі номерні знаки білого кольору, з лівого боку прикрашені літерою «D». Першими трьома цифрами позначається код країни або міжнародної організації.