Кожному домовласникові хочеться, щоб його утилітарне приміщення було не тільки зручним і практичним, але і модним, красивим. Мода зачіпає всі сфери нашого життя і облаштування функціональних кімнат не стало винятком – з'являються нові будівельні та оздоблювальні матеріали, виробники сантехніки випускають нові колекції, а дизайнери пропонують свіжі колірні рішення.

Сучасний стиль оформлення ванної кімнати неймовірно демократичний – зробити ремонт ванної кімнати за смаком зможе кожен домовласник. І все ж, актуальних нині дизайн-проектах проглядаються загальні тенденції:

  •  прагнення до мінімалізму і простоті – строгі і лаконічні форми практично повністю витіснили декор;
  • оригінальні рішення в плануванні утилітарних приміщень – великі простори дозволяють розміщувати сантехніку не біля стін, залишаючи простір для фантазії;
  • використання біло-сіро-чорної кольорової палітри, використання природних малюнків – імітація дерева, мармуру та інших натуральних каменів;
  • нестандартні рішення в сфері аксесуарів для ванної – прагнення до стилю хай-тек;
  • відхід від центрованого освітлення, активне використання підсвічування, освітлювальних приладів, що знаходяться на різних рівнях.

Колірна гамма сучасної ванної кімнати.

Використання білого кольору для оформлення ванної кімнати ніколи не вийде з моди. Мати чистий, світлий, а часом навіть стерильний образ утилітарного приміщення мріють багато домовласників. Білосніжне оздоблення стін, світла сантехніка і лише незначні відступи від колірного монохрому в якості яскравих акцентів текстилю або навіть кімнатних рослин. Ось що потребує дизайн маленької ванної кімнати. 

Але останнім часом дизайнери схильні використовувати контрастні поєднання для максимального уникнення можливих асоціацій зі стерильністю операційної, які можливі при погляді на ванну кімнату з тотальною білою обробкою.біла ванна

Використання чорно-білих поєднань в оформленні сучасних інтер'єрів – мейнстрім нового сезону. «Білий верх, чорний низ» — класичний дизайнерський прийом для збільшення простору у висоту відмінно працює і в утилітарних приміщеннях. Для розведення в контрастній чорно-білій обстаноці ванної кімнати чудово підходять поверхні з дерева або його імітації. Природні елементи здатні врівноважити колірну температуру кімнати, несучи в прохолодну палітру трохи теплоти і затишку.

На тлі темної обробки білосніжна сантехніка виглядає особливо ефектно. Чіткість форм і ліній, строгість і лаконічність – основа концепції сучасного дизайну.

чорно-біла ванна кімната фото

Ще один варіант біло-чорної кольорової гами в приміщенні ванної кімнати – використання сантехніки та пристосувань до неї чорного кольору, розташованих на білому тлі обробки поверхонь.Темний тон може бути присутній в інтер'єрі ванної кімнати дуже дозовано, наприклад, у вигляді декору дверей або міжкімнатної перегородки, чи забарвлення освітлювальних приладів і навіть текстилю.

Дизай маленької ванної кімнати, кольорова палітра.

Сірий колір — нейтральний з усіх можливих варіантів. Якщо ви хочете створити інтер'єр ванної кімнати, який буде актуальний довгі роки, і не буде дратувати ні одного з домочадців і стане відмінним фоном для оригінальної сантехніки – вибирайте поєднання різних відтінків сірого з білим кольором.сіро-біла ванна кімната фото

Поєднання білого кольору з темно-смарагдовим тоном здатне не просто перетворити вашу ванну кімнату, а вивести дизайн на зовсім інший рівень. Розкіш і комфорт, практичність і витонченість – у цьому дизайні все підпорядковано створенню комфортної і естетичної атмосфери кімнати для водних процедур. Використання яскравих акцентів у білосніжній ванній кімнаті створює неймовірно сильне враження. Поєднання білого і жовтого кольорів сприяє підвищенню рівня оптимізму у господарів квартири або приватного будинку, підняття настрою і поліпшенню загального самопочуття.

Теплі, природні відтінки ніколи не вийдуть з моди. Для багатьох домовласників ванна кімната – це не тільки символ чистоти і свободи, але й місце для релаксу. А ніщо так не сприяє розслабленню організму, як ненав'язливі, натуральні відтінки, приглушене освітлення (яке можна легко регулювати) і водні процедури в зручній і комфортній обстановці.