Вибираючи матеріали для транспортного засобу, підходите до цього відповідально. Адже від їх високої якості залежить робота автомобіля. Пам'ятайте, що одна помилка може завдати серйозної шкоди важливих частин машини. На цей раз мова піде про моторному маслі.

Функції і види моторних масел

Автомобільне моторне масло – це складна суміш, що складається з основи і набору певних речовин, оптимізованих під двигуни. Це важливий елемент мотора, який змащує всі його вузли і зменшує тертя між ними.

Виділяють три типи моторних масел:

• На основі мінералів або нафти. Вони є продуктами переробки нафти і володіють підвищеною в'язкістю. Окислюються і вони швидко випаровуються. Відрізняються великою витратою і маленьким експлуатаційним терміном.

• Напівсинтетичні. Мають синтетичний і мінеральну природу, великий пробіг і призначені для сучасних моторів.

• Синтетичні. Відрізняється низькою в'язкістю. Їх отримують шляхом хімічних реакцій з продуктами переробки нафти, що гарантує хороші експлуатаційні властивості.

Всі масла мають відповідають певним стандартам, для цього вони проходять лабораторні дослідження, а потім отримувати експертний висновок, що допускає їх до експлуатації. Якщо на пляшці така інформація відсутня, значить, таке масло вважається підробкою.

Придбання автомобіля навіть на такому популярному сайті, як Ауторіа, не позбавить від недобросовісних продавців. Обов'язково запитуйте кожного з них, яким моторним маслом вони користувалися. Зрозумійте, що використання неякісного масла може привести до серйозних наслідків. А ось кілька способів, які допоможуть відрізнити підробку.

Спосіб №1

Перше, з чого почніть – це перевірте параметр в'язкості. Дивіться, щоб суміш не була занадто вузький. Неправильна консистенція досвідченого водія насторожить відразу. При оптимальній температурі, густина масла буде нормальною. Проблеми почнуться, коли двигун розігріється і температура масла сильно зросте.

Спосіб №2

Уважно огляньте етикетку пляшки. Дізнайтеся номер партії, дату розливу, число і час вироблення. Перевірте, що інформація відповідає позначенням на каністрі. При виявленні невідповідностей, не беріть це масло. Швидше за все, це підробка.

Спосіб №3

Автомобілісти з досвідом знають інший спосіб визначення якості масла. Капнувши їм на пальці, вони можуть перевірити його структуру і маслянистість. Також для тестування використовується прозорі ємності. Наливають туди суміш, залишають хвилин на десять в темному місці і дивляться на його консистенцію. Якщо вона однорідна і без осаду, то це вказує на високу якість товару.

Спосіб №4

Навіть колір перевіряється масла може допомогти уникнути покупки підробки. Зазвичай колір має янтарний відтінок. Так що, якщо він темний, то це або підробка, або при виготовленні були порушення в технологічних процесах.

Спосіб №5

Перевірте якість присадок суміші, це може допомогти виявити підробку. Візьміть аркуш паперу формату А4. Тримайте його під нахилом і тихенько лийте на нього масло, щоб воно не відразу стікало, а встигало вбиратися. Якщо після тестування на аркуші помітите чорні позначки, то якість присадок не можна вважати задовільним.

Спосіб №6

Останньою перевіркою стане ціна. Причому це поширюється не тільки на моторне масло. Побачивши, товар відомого бренду за незвичайно низькою ціною, не поспішайте його відразу купувати. Він може виявитися підробкою. Щоб уникнути такої купівлі, бажано відвідувати фірмові магазини.

Як вже говорилося, якісне моторне масло забезпечує безперебійну роботу силового агрегату. Вибирайте його з розумом, і довгий час не доведеться усувати проблеми в ходовій частині.