Вимкнення світла в Україні створюють багато проблем, одна з яких — зберігання продуктів. Якщо електроенергії не було декілька годин, можна не перейматися, а ось, коли 6 і більше, починаються проблеми. Тож скільки зберігає холод морозилка об’ємом 250–300 л без світла — далі в матеріалі. Image

Як на це впливає розмір камери

Варто зазначити, що є багато чинників, від яких залежить те, як холодно буде всередині. Виробники зазвичай цей момент описують у характеристиках. До прикладу, популярна в Україні модель Bosch KGN39VL316 може без світла зберігати продукти 16 годин. Проте варто зазначити, що за певних умов. Зазвичай, чим місткіша морозильна камера, тим сильніше вона може охолодити. Також туди часто завантажують більше продуктів, які у випадку вимкнення світла будуть віддавати низьку температуру, тим самим перебуваючи в ролі «акумуляторів». Тому в середньому маленька камера швидше охолоне, якщо порівнювати з моделями на 250–300 л.

Через який час продукти треба викидати

Американський Центр контролю та профілактиці захворювань (CDC) нещодавно опублікував результати своїх досліджень на цю тему. Експерти зазначають, що:

  1. повна морозилка зберігає холод до 48 годин;
  2. напівпорожня — до 24 годин;
  3. холодильна камера — до 4 годин.

На це також впливають: режим, який був активований до вимкнення світла, температура зовні, те, чи відчиняли дверцята тощо. Надані експертами показники — мінімальні, і їжа, за поодинокими винятками, буде свіжа. Проте орієнтуватися виключно на теорію не варто. Найкращий варіант — особисто перевірити всі продукти, що були в холодильнику й морозилці. Вони не повинні мати сторонніх запахів чи змінювати консистенцію. У випадку із замороженими продуктами варто бути особливо обережними. Якщо хоча б частково підтанули, їх потрібно викинути або приготувати. Повторно заморожувати такі продукти не можна.

Як зберігати холод довше

До вимкнень світла можна підготуватися заздалегідь. Насамперед треба провести ревізію всередині — викинути зайве та згрупувати продукти. Необхідно намагатися зробити так, щоб у морозилці було менше вільного місця. Також можна придбати в магазинах спеціальні акумулятори холоду або виготовити їх самому з пляшок із водою. Під час вимкнення світла частину з них також перекладають у холодильну камеру. Варто перевірити щільність зачинення дверцят. Якщо вони десь пропускають холод, треба замінити гумову прокладку. Після вимкнення краще не відчиняти холодильник і морозильну камеру взагалі. Якщо така потреба все ж є, варто робити це швидко. А щоб не загубитися, попередньо всі продукти та страви необхідно зручно розмістити, аби менше копирсатися на полицях та шукати бажане.