Складно уявити, що зовсім недавно автолюбитель, який потрапив у неприємну ситуацію на дорозі, мав тільки два варіанти дій. Перший з яких, додзвонитися до друзів або знайомих і попросити «дотягнути» машину до гаража або СТО. Другий, ще менш надійний, чекати допомоги від проїжджаючих повз водіїв.

На щастя, в даний час треба лише набрати цифри номера телефону компанії, що надає послуги з транспортування автомобілів та інших засобів пересування і спокійно чекати прибуття евакуатора. У Львові можна викликати евакуатор, завітавши на сайт http://evakuator.lviv.ua/.

Неважливо, як і з чиєї вини сталася така неприємна подія, як ДТП. У будь-якому випадку турбота про власне авто завжди залишається завданням господаря. Можна відбуксирувати постраждалу машину і своїми силами, але тоді замість зекономлених на виклик евакуатора грошей, можна отримати чимало неприємностей. Наприклад, для того щоб в подальшому оцінити стан транспортного засобу після ДТП і розрахувати страхову суму важливо зберегти авто в незмінному вигляді (це можливо тільки якщо машина буде перевезена на платформі евакуатора). До того ж продовжувати рух на автомобілі, що отримав пошкодження небезпечно.

 Пристрій машини заснований на принципі впливу різних деталей між собою. Одна шестерня приводить в рух іншу, наступна обертає вал і так далі. Якщо одна із складових цієї ланцюга виходить з ладу, то своєчасне втручання майстра дозволить «врятувати» інші. Якщо ж машина продовжує рухатися своїм ходом при вже існуючій несправності, то велика ймовірність, що постраждають і інші учасники ланцюга. У кращому випадку справа обмежиться заміною кількох деталей, в гіршому капітальним ремонтом. Виклик евакуатора дозволить автолюбителю уникнути можливих негативних наслідків.

 Неприємності можуть бути спровоковані і погодними умовами та особливостями рельєфу місцевості. Так, взимку або в міжсезоння, нерідко можна побачити зусилля водія, безуспішно намагається своїми силами «визволити» автомобіль із снігового замету, брудної колії, канави, ями. Набагато швидше і легше цю проблему можна вирішити за допомогою спецтехніки (евакуатора), достатньо лише зателефонувати диспетчеру і описати ситуацію.

 Бувають і більш веселі приводи для виклику спецмашини. Це транспортування нового авто, документи на який ще не оформлені належним чином, і новоспечений власник ще не може сісти за кермо свого придбання і рухатися своїм ходом.