Навантажувач є самохідною машиною, що виконує функції з підняття, переміщення і укладання різних вантажних об'єктів. Вантажний спецтранспорт вкрай затребуваний в складській справі, в сфері сільського та комунального господарства, в будівництві. Оренда навантажувачів https://spec-rental.com.ua/navantazhuvach/ забезпечує оперативний доступ до потрібної техніки без значних витрат на її придбання, що дозволяє підприємствам ефективно використовувати ресурси та швидко реагувати на зміни в обсязі робіт. За популярністю ця машина знаходиться на другому місці після екскаваторів.

Які бувають навантажувачі

Пристрій і технічні характеристики навантажувача

Технічною характеристикою, що відрізняє навантажувач від інших існуючих видів спецтехніки, є пропорційне співвідношення між масою, об'ємом ковша і показником вантажопідйомності. Пристрій навантажувача оптимізовано за рахунок продуманого розташування центру ваги і особливої развесовки транспорту.

У пристрої машини ключове значення має стріла навантажувача-механізм, що забезпечує безпосереднє підняття або відпускання вантажів.

Важливою характеристикою є і висота навантажувача, під якою найчастіше розуміють висоту підняття стріли. Максимальна величина цього показника - 6 метрів. Однак спеціалізовані складські навантажувачі можуть досягати 12-13 метрів у висоту оставляємо посилання, щоб ви ознайомились з популярним та потужним навантажувачем Hyundai.

Види і типи навантажувачів

Класифікація навантажувачів грунтується на відмінностях в принципі роботи. На підставі цього критерію виділені такі види навантажувачів:

  1. Вилковий - використовувані в складських приміщеннях.
  2. Ковшовий - з його допомогою спецмашина працює з грунтом.
  3. Платформний - в якості підйомного механізму виступає спеціальна цілісна платформа.
  4. Маніпуляторний - для просторового переміщення вантажів. Здійснюється це за допомогою крана-маніпулятора.
  5. Стрічковий - застосовується для роботи зі штучними, сипучими об'єктами.
  6. Скребковий - спецмашина має загрібаючі лапи з дисками.
  7. Шнековий - спецтехніка, обладнана обертовим валом.
  8. Копновози - використовується для роботи з копицями сіна, з соломою.

Швидкість навантажувача

Швидкість навантажувальних машин залежить від типу самого транспорту. Наприклад, швидкість їзди електронавантажувача залежить від рівня зарядки акумулятора, від граничної потужності АКБ. Маленькі навантажені електронавантажувачі можуть розганятися до 15 км/год, більші до 25 км/год.

Як керувати навантажувачем?

Навантажувач, як і звичайна автомашина, може бути оснащений:

  • Автоматичної КПП;
  • Механічної КПП.

Також елементами управління є педалі зчеплення, гальма, акселератора. При цьому педаль зчеплення присутній тільки в моделях з механічною КПП.

Виробники навантажувачів

Всіх виробників сучасних навантажувачів можна розділити на три основні групи за територіальною ознакою.

Перша група- це американські виробники. До них відносяться такі бренди як Bobkat, New Holland. Навантажувальні машини Bobkat виділяються наявністю телескопічної стріли. А моделі бренду Catterpillar - загальновизнані лідери за обсягами реалізації техніки.

Друга група виробників - європейські бренди. Серед найбільш популярних знаходяться такі як Still (Німеччина), Balcancar (Болгарія).

І третя група - це азіатські виробники навантажувачів. Широко поширені моделі китайського концерну Komatsu. Також серед затребуваних азіатських виробників знаходяться Toyota, TCM, Mitsubishi, Hyundai, Nissan.

Висновок

Навантажувачі - незамінний вид спецтехніки у складській справі, будівництві та сільському господарстві. З їх різноманітними типами і технічними характеристиками вони забезпечують широкий спектр функцій для різних галузей промисловості та господарства.