Вагонка – це один з найбільш поширених натуральних оздоблювальних матеріалів, доступних за ціною для широкого кола населення, а також володіє естетичною привабливістю, довговічністю та міцністю. Цей вид обробки приміщень добре відомий і застосовується, як для внутрішніх робіт, так і зовнішніх, в цьому випадку все залежить від якості та експлуатаційних характеристик вагонки. Як правильно вибрати вагонку для дачі, які основні критерії покупки? Досвідчені будівельники називають кілька параметрів, яким має відповідати продаж пиломатеріалів ціна (http://danver.com.ua/uk) даного обробного матеріалу:

Рівень вологості

Існує облицювальна дошка з природною вологістю та суха, вміст води в якої варіюється від 10 до 15%. Звичайно, суха вагонка ціна (http://danver.com.ua/uk/products/vagonka) дорожче, приблизно на 25-30 %, тому що вона піддавалася спеціальному сушінню, однак вона більш довговічна, не тріскається та не деформується в процесі експлуатації.

Розміри вагонки та форма її профілю

Виділяється стандартна вагонка, євровагонка, блок хаус, дошка для підлоги смерека ціна (http://danver.com.ua/uk/products/terasa) та облицювальна дошка, яка носить назву «під брус». Вибір того чи іншого різновиду в цьому випадку залежить від цілей використання цього відмінного оздоблювального матеріалу. Якщо товщина вагонки становить понад 16 мм, то вона застосовується для зовнішньої обробки, а якщо менше, то для внутрішньої. В даний час великою популярністю користується євровагонка, що володіє широким, до 8 мм, шпунтом та жолобками для вентиляції на звороті. Наявність цих особливостей дозволяє приховати щілини або тріщини, які можуть з'явитися під час її використання.

Сорт вагонки

При виборі цього оздоблювального матеріалу варто звернути увагу на його зовнішній вигляд: чим вище клас і ціна вагонки, тим менше будь-яких вад повинно бути на лицьовій стороні. Наприклад, у вагонки класу А " не допускається синява, гниль, або смоляні кишені. Звичайно, така вагонка коштує дорожче, проте вона дуже добре та презентабельно виглядає.