Шукаючи роботу, не варто також забувати про те, що в резюме потрібно обов’язково вказати інформацію про знання іноземних мов. Нині ця навичка дуже важлива для більшості спеціальностей. Вона впливає не тільки на кількість обов'язків, але також і на суму зарплатні. Крім того, англійська сьогодні є найбільш популярною іноземною мовою. Але як визначити, який рівень володіння англійською мовою для резюме вказати, і який взагалі потрібен? Про все це ви можете дізнатись з даної статті, а також перейти на сайт: englishprime.ua/uk/kursy-anglijskogo-dlya-vzroslyh/, щоб мати змогу підвищити власний рівень англійської.

 

gKP0J6BGs2ClbNABBDEONQNQhtupv48nG6_crKSK533qM44oshZnh7GVFQavq8_q5xxUvzKGb4LKeezwX_vP3PTVJOj0LuIZFwVOFwJfeGLwrA19t3Rd8Irale7nYqd_Q-gj3DsEkdJb78J2oX_O6w

Навичка іноземної мови в резюме

Знання англійської на будь-якому рівні може принести велику користь для пошуку нового місця роботи. Можливості розвитку в цьому випадку різноманітні. Сьогодні навряд чи когось здивує наявність вакансії від міжнародної компанії, крім того, дедалі частіше різні вітчизняні бренди виходять на закордонні ринки. Тому наявність навички іноземної мови (а саме англійської) є доволі частою вимогою сучасних роботодавців. 

Ось чому важливо не тільки вказати рівень свого володіння англійською, а й постаратися зробити це максимально зрозуміло для співробітника, який розглядатиме резюме. Звичайно, можна написати, що знання англійської перебуває на початковому, середньому або високому рівні. Але цей розмитий опис може не відповідати тому, що має на увазі рекрутер. Тому набагато правильніше буде скористатися міжнародною класифікацією від CEFR.

За наявності сертифікатів про проходження мовних курсів або міжнародних іспитів слід вказати і їх теж. Але тільки за умови, що термін їхньої дії ще не закінчився, зрозуміло, якщо вони не безстрокові. Ці документи стануть офіційним підтвердженням слів, написаних у резюме.

Однак наявність сертифіката не є обов'язковою. Свої знання англійської мови, вказані в резюме, здобувач цілком зможе підтвердити просто на співбесіді, спілкуючись із рекрутером. Важливо лише переконатися, що наявний ступінь знань відповідає тому, що зазначений у вакансії.

Як правильно вказати рівень знання мови в резюме?

Якщо немає сертифіката, оцінити рівень наявних знань можна самостійно, за допомогою спеціального тесту. Таких багато знайдеться в інтернеті. Отримавши результат, потрібно вказати його в резюме.

Якщо це знання є ключовою навичкою для обійманої посади, тоді цей пункт має бути вказаний одним із перших. Якщо знання іноземної мови не обмежується одною, можна навіть винести їх в окремий розділ. Якщо ж воно не є важливим, його можна просто вказати серед інших наявних навичок.

Щоб зазначити рівні володіння англійською для резюме, потрібно орієнтуватися на загальноєвропейську шкалу CEFR, у якій всього 6 рівнів:

  • А1, початковий. Є розуміння простих розмовних виразів про повсякденність, людина може досить швидко сформулювати відповідь. Також у її силах поставити нескладні особисті запитання. Приміром, про вік або місце проживання. Вона може коротко розповісти про себе при знайомстві.
  • А2, нижче середнього. У такому разі людина розуміє більшість виразів, пов'язаних із повсякденністю, вміє ними користуватися. Приміром, якщо йдеться про роботу або навколишнє середовище. Не виникає проблем із запитаннями про самопочуття, напрямок руху чи інші повсякденні ситуації.
  • В1, середній. Зазвичай у людини з таким рівнем англійської не виникає особливих проблем із розумінням більшості розмовних тем. Наприклад, вони можуть стосуватися роботи, навчання, покупок або дозвілля. Вона може вести листування або усні діалоги, ділитися досвідом, обговорювати плани на майбутнє тощо.
  • В2, вище за середній. Немає жодних проблем із розумінням основних фраз і виразів, які стосуються не тільки повсякденності, а й більш абстрактних ситуацій. Ця людина знає принаймні ключову частину професійного жаргону, що стосується її спеціальності, може спокійно вести пустопорожні усні діалоги або ж ділове листування, писати короткі повідомлення або розлогі звіти, що будуть зрозумілими читачеві. Здатний не тільки висловлювати свою думку, а й обґрунтовувати її.

Рівні знань англійської мови. Які є і як оцінювати

  • С1, високий. У людини не виникає труднощів із розумінням складних і розлогих текстів, метафоричних фраз або діалогів із подвійним змістом. Говорити вона може вільно, висловлюючи думки спонтанно і не замислюючись над підбором відповідних слів. Вільно може спілкуватися не тільки на роботі, а й з друзями та в інших соціальних колах. 
  • С2, професійний. Це найвищий ступінь знання англійської, на рівні носія. Це означає, що людина здатна легко спілкуватися на будь-яку тему, робити чіткі заяви - як письмові, так і усні. Вона може спілкуватися абсолютно вільно, складати складні речення, використовувати в мові афоризми, легко розбирається в професійній лексиці.

Завдяки використанню цієї загальноприйнятої європейської шкали, здобувачеві буде набагато простіше позначити рівні знання мови для свого резюме. Все, що потрібно, це чесно вказати інформацію для рекрутера. Брехня в такій справі може сильно нашкодити.