До столового посуду входять десятки різних категорій товарів. І всі вони потрібні для того, аби правильно сервірувати святковий чи звичайний стіл. Для прийому їжі ми використовуємо не лише тарілки та склянки. Аби перетворити кожну трапезу на комфортне проведення часу з близькими людьми та отримати насолоду від кожного шматочка їжі, потрібно запастись усім необхідним набором посуду. За посиланням https://mirok.com.ua/stolovaya-posuda/ ви можете знайти всі категорії виробів, про які ми детальніше поговоримо нижче.

Отже, яким буває столовий посуд?

Тарілки для головних страв, закусок. десертів

Без тарілок не обійтися як за святковим, так і за обіднім столом. Вони можуть мати різні розміри та глибину. Від цього буде залежати, яку страву ви можете подати. Так, наприклад маленькі тарілки пасують до десертів, а великі – для подачі другої страви.

Виготовляються тарілки переважно з кераміки і можуть бути представлені в різних відтінках:

  • зелений;
  • білий;
  • жовтий;
  • чорний;
  • бежевий тощо.

Салатниці та соусниці

Глибокий тип столового посуду, який має суттєво різні розміри:

  • салатниці зазвичай мають більшу місткість, їхній діаметр може становити до 30 см;
  • соусники компактніші, оптимальний їхній діаметр до 10 см.

Великі тарілки для сервірування

Красиві тарелі – незамінний атрибут святкового столу. Саме на них подаються:

  • фуршетні закуски;
  • десерти;
  • красиво викладені страви, наприклад, ціла запечена качка або риба.

Вони можуть бути глибокими або плоскими і виготовляються переважно з кераміки.

Кухлі, чашки та блюдця

Жоден стіл не можна уявити без смачних напоїв. Навіть обід чи вечерю ми часто завершуємо чашкою ароматного чаю. Що вже казати про сніданок, де без кави просто не обійтись?

У такому разі до комплектів столового посуду варто також мати кухлі або чашки. Вони можуть бути з ручкою або без, відрізнятися різною місткістю та формою, бути низькими чи видовженими.

Серед основних матеріалів, з яких виготовляються чашки: скло, кераміка.

Форми для запікання

Красиву форму для запікання також можна поставити не обідній або святковий стіл. Це переважно лаконічні міцні вироби, здатні витримувати підвищені температури. Вони відрізняються формою, місткістю, деякі можуть мати в комплекті кришку відповідного розміру.

Також до категорії столового посуду можна додати і дрібні, проте потрібні на святковому та обідньому столі вироби. Такі як сільниці, перечниці, цукорниці тощо. Головне завчасно потурбуватися про кількість посуду, а також обирати його так, аби вироби гармоніювали між собою за дизайном та кольорами.