Чи потрібно підтверджувати український диплом у Чехії?

Якщо ви хочете працювати або продовжувати навчання у іншій країні, документи про світу потрібно легалізувати. В залежності від держави процедура буде різною. У деяких країнах зробити це дуже складно, інші визнають диплом з України без офіційного підтвердження.

Чехія стала дуже популярною країною у українців. Високий рівень життя та велика кількість хороших вакансій привертають увагу випускників вузів. До того ж вивчити чеську мову набагато легше ніж інші.

Якщо ви плануєте своє майбутнє у Чехії треба одразу дізнатись чи потрібно легалізовувати диплом спеціаліста https://diplomukr.kiev.ua/uk/diplom/diplom-speczialista-uk/, як проводиться ця процедура та скільки часу займає. 

Яким чином можна підтвердити диплом у Чехії?

Легалізація диплому з України у Чехії проводиться дуже швидко та легко завдяки договорам та меморандумам, які підписали обидві країни. Ця процедура носить назву «нострифікація». Що це означає? Нострифікація підтверджує акредитацію вузу, рівень знань та науковий ступінь людини. у процесі перевірки спеціальні комісії порівнюють навчальні програми та вуз, щоб переконатись, що підготовка людини відповідає стандартам Чехії.

У Чеській Республіці право проводити нострифікацію мають вузи, які отримали відповідну акредитацію. Цим займаються спеціальні відділи. На відміну від України Міністерство освіти не займається легалізацією дипломів, але приймає апеляції, якщо університет людині відмовив.

Треба одразу розуміти, що перевірка проводиться дуже ретельно, тож якщо ви вирішили купити диплом  та використовувати його у Чехії, варто бути впевненими, що вони справжні та зможуть витримати процедуру нострифікації. Як легалізувати свій диплом у Чехії та скільки часу це займе? 

Апостиль ставити не треба

Це обов’язковий етап. Якщо ви хочете легалізувати свої документи про освіту, на них треба проставити апостиль в Україні. Такі правила існують для багатьох країн, але у випадку Чехії діють спеціальні договори, згідно яких документи про освіту, видані в Україні, не потрібно легалізувати. Це значно спрощує процедуру нострифікації для українців. 

Обрати вуз

Перше, що потрібно зробити людині для легалізації «корочок» у Чехії, це обрати вищий навчальний заклад, який буде проводити цю процедуру. Найкращим вибором буде університет, який має аналогічний факультет та спеціальності. Це може бути як державний вуз, так і приватний. Але, якщо ви будете подавати заявку у приватний університет, переконайтесь, що він має відповідну акредитацію та має право проводити цю процедуру. Дізнатись цю інформацію можна на офіційному сайті Міністерства освіти Чехії.

Підготувати документи

Диплом та додаток до нього треба перекласти у бюро перекладів та завірити їх нотаріально. Спеціалісти рекомендують зробити декілька завірений копії на всяк випадок. Наприклад, якщо один вуз вам відмовить, ви можете подати документи у інший.

Потім потрібно робити судовий переклад на державну мову країни. У Чехії існує поняття «судовий перекладач» (це спеціаліст з відповідною кваліфікацією). Це можна робити в Україні, або у Чехії. 

Заповнити заявку та відправити документи

У кожному вузі є свій бланк та форма цієї заявки, тож треба скачати її на офіційному сайті та дуже уважно заповнити. Після того, як все готово ви повинні відправити документи поштовим переказом. 

Нострифікація диплому у Чехїі займає приблизно 1 – 2 місяці. Якщо процедура пройшла успішно, ви отримаєте офіційну відповідь по пошті разом із сертифікатом. Він має таку ж юридичну силу, як і диплом, отриманий у чеському вузі.