Пелети виготовляються з різних матеріалів. Але переважно це відходи різних виробництв. Сировина проходить декілька послідовних стадій переробки. Далі її пропускають через матрицю з круглими отворами. Так отримують гранульоване паливо, що не містить жодних токсинів чи допоміжних речовин. Склад сировини, що використовується для виготовлення пелет, впливає на характеристики готового палива. Існують різні види представлених гранульованих матеріалів.

Варто обирати пелети залежно від умов їх використання. Цей вид палива має широку сферу використання. Але кожен вид пелет підходить для певних умов використання.

Основні різновиди пелет

Циліндричні гранули можна робити з різної сировини. Але для опалення підходять далеко не всі види пелет годяться для опалення. Для котлів та печей використовують наступні види біопалива:

  • Деревні. Вони виготовлені з відходів деревообробки. Переважно це тирса, стружка або більші шматки дерева листяних чи хвойних порід.
  • Аграрні. Виготовляються з відходів маслоробного виробництва, лузги та стебел різних рослин. У складі може лишатися певна кількість масла, тому показник зольності у аграрних пелетів вище.

Деревні пелети також поділяються на види за характеристикою породи дерева. Зазвичай виробники не допускають поєднання різних сортів. Тому пелети можуть бути виготовлені або з листяної, або з хвойної породи. Останній варіант використовується частіше, адже соснові пелети мають меншу вартість, майже не поступаючись біопаливу з хвойних порід дерева.

Як обирати пелети для опалювального сезону?

Щоб вибрати потрібний вид пелет, потрібно враховувати, в якому обладнанні вони будуть використовуватись. Одним з головних показників, на які потрібно опиратися при виборі, є зольність. Це кількість залишків, які не згоряють, осідаючи на стінках котла, димаря. Основні різновиди пелетного палива використовуються у наступних напрямках:

  • Аграрні підходять для промислових печей та котлів. Вони мають високу зольність, тому швидко забруднюють димар невеликого котла у приватному будинку. Цей тип пелет зазвичай використовують для опалення виробництва чи господарчого об’єкта.
  • Древні пелети підходять для приватного будинку. Вони виготовляються відповідно до чітких стандартів, тому майже не залишають сажі.

Варто попросити у продавця документи, які підтверджують якість представленого біопалива.