Розвиток будівництва комерційного та громадського призначення диктує закономірні вимоги до протипожежного обладнання. Своєчасна заправка вогнегасників, ціна якої невелика у порівнянні з можливою шкодою, що може бути викликана відсутністю простих засобів боротьби с вогнем, є найпростішою для виконання, тому немає жодної причини, щоб нею нехтувати. Навіть якщо пожежа не станеться, сплив терміну придатності заряду вогнегасника до експлуатації може викликати обґрунтовану претензію пожежної інспекції та застосування відповідних санкцій, тому заправити їх доведеться все одно, і краще зробити це без нагадувань.

Як відбувається заправка вогнегасників

У вогнегасниках діюча речовина перебуває під тиском, тож не дивно, що вони через час можуть розгерметизуватися, а сама речовина деградує, тобто, втрачає свої корисні властивості. Тому правила пожежної безпеки вимагають періодично виконувати їх заправку (перезаряджання).

У процесі перезаряджання вогнегасників відбувається відновлення їх працездатності до 90%. За цей час вони проходять попередню перевірку загального технічного стану, щоб не допустити заправку тих з них, які стали настільки поганими, що не здатні виконувати свої функції.

Заправка вогнегасників – це не просто наповнення їх новою речовиною для гасіння полум’я, адже включає такі етапи:

  • зовнішній огляд для виявлення можливих технічних дефектів;
  • перевірка під тиском;
  • зважування;
  • розкручування горловини та розкриття запірних клапанів;
  • сушіння внутрішніх поверхонь вогнегасника;
  • заправка речовинами, що гасять. Перед цим речовини перевіряються на наявність грудочок, сипкість, вологість;
  • продування та змащування запірних пристроїв;
  • перевірка на герметичність;
  • встановлення нових пломб та наклейка знаків про технічне обслуговування.

Хоча обслуговування вогнегасників та їх заправка (перезаряджання) за своїм змістом відрізняються як ціле та частка, заправку можна також вважати комплексним обслуговуванням, оскільки вона є приводом для проведення такого і також потребує цілого ряду сервісних процедур. Адже неперевірений резервуар заповнювати діючою речовиною безглуздо. Якщо порівнювати корпус вогнегасника з сумкою для протигазу, то функціонал останнього мало залежить від стану «тари», у той час, як з вогнегасником все навпаки.

Як часто проводиться заправка вогнегасників

Технічне обслуговування, в яке входить зарядка, перезаряджання та перевірка вогнегасників, проводиться для всіх видів вогнегасників незалежно від складу діючих речовин. Його дозволяється виконувати лише у сертифікованих організаціях, які мають необхідні ліцензії та допуски на проведення робіт.

Термін проведення діагностики вогнегасників наступний:

  • не рідше 1 разу протягом року – для вогнегасників будь-якого типу;
  • заряджання вуглекислотних вогнегасників – один раз протягом п'яти років, а порошкових – один раз протягом двох років;
  • після контрольного зважування, якщо його результати показують втрату речовини понад нормативний обсяг. Для цього зважуванню підлягають щонайменше 3% від партії вогнегасників однієї моделі, серії та випуску;
  • будь-які вогнегасники, що випадково спрацювали або були у використанні перезаряджаються по факту подій;
  • вогнегасники строк придатності яких закінчується, більше не підлягають перезаряджанню, незалежно від результатів зважування та інших випробувань. Їм просто потрібна заміна по мірі закінчення відведених строків.

Заправку вогнегасників в Києві та області з дотриманням усіх стандартів якості надає компанія Fire Security, що має необхідні ліцензії та дозволи.