Для поїздки в ті або інші країни Шенгенської угоди кожен громадянин України і інших країн СНД попередньо повинен подбати про оформлення візи. Щоб це зробити, попередньо потрібно відправитися в консульський відділ посольства цікавить вас країни або ж у відповідний візовий центр, наприклад, BusinessVisit. Однак тут є маса своїх тонкощів і особливості, так і список документів може суттєво відрізнятися від того, які, приміром, потрібні документи для туристичної візи США чи європейську країну.

Якою може бути шенгенська віза? Тим, хто вперше стикається з оформленням шенгенської візи, має знати, які взагалі існують. Всього в країни Шенгену прийнято оформляти кілька основних типів віз: ділову, навчальну і робочу. Якщо ви відправляєтеся на якусь виставку чи будете укладати договори, то в такому випадку для вас найбільш оптимальним варіантом буде оформлення ділової візи, але при цьому для її оформлення вам потрібно буде пред'явити запрошення, оформлене на бланку фірми, документ, який підтвердить законний статус організації, а також виписку із торгового реєстру, видану не більш ніж за три місяці до поїздки. Приблизно така ж процедура присутня і при оформленні навчальної чи робочої візи.

Приватна віза. Якщо ви збираєтеся відправитися до своїх знайомих, то в цій ситуації вам потрібно буде мати приватну візу, яка являє собою запрошення, складається фізичними особами, а потім завірений уповноваженими органами. Туристична -найпоширеніший на сьогоднішній день варіант видачі дозволу, який поширюється в основному на тих людей, які збираються відпочивати за кордоном. У переважній більшості випадків прийнято оформляти такі документи виключно через спеціалізовані агентства, так як процедура проходить значно швидше, а крім усього іншого ви істотно підвищуєте свої шанси на те, що в кінцевому підсумку вам все-таки дадуть згоду на видачу цього дозволу.

Чому можуть відмовити? Насправді випадки відмови у видачі шенгенської візи – це досить рідкісне явище, але періодично люди все-таки зустрічаються з подібними ситуаціями. В першу чергу, можуть відмовляти при підозрі на імміграцію чи незаконну трудову діяльність. При повторній же поїздці найчастіше відмовляють з-за можливих порушень перебування в процесі першої поїздки (наприклад, ви могли не проживати в готелі, яку вказали в процесі отримання цього дозволу). Труднощів з відкриттям буде небагато.