Лише вітчизняні розробники пропонують кілька сотень найкращих CRM-програм, і зорієнтуватися в цьому різноманітті під силу тільки бізнес-консультантам та іншим професіоналам. Але що робити тим, хто вперше знайомиться із IT-ринком? Для початку звузити коло пошуків, визначившись з основними вимогами до системи.

Досі не знаєте, чи потрібна вам СРМ система? У такому разі вам варто ознайомитися з інформацією представленою на сайті https://www.bitrix24.ua/articles/crm_what_is.php !

Універсальна чи галузева CRM

Це перше питання, яке ви повинні собі поставити. Більшість CRM-систем універсальні та підходять для середньостатистичного відділу продажів. Однак іноді такого функціоналу не вистачає. Наприклад, рієлтору необхідно розміщувати оголошення прямо із системи, а приватній клініці потрібен інтерактивний календар для запису клієнтів.

У більшості універсальних CRM таких функцій немає, і якщо ви потребуєте специфічних можливостей, варто розглянути галузеві рішення. Є спеціальні системи для банківського сектора, нерухомості, логістики, а також безліч програм для сфери послуг: салонів краси, страхових та юридичних агенцій, фітнес-клубів, автомайстерень тощо.

Хмарна або коробкова версія

CRM-програми поділяються на дві групи: «хмара» та «коробка».

Хмарні CRM - це онлайн-сервіси, в яких можна працювати з будь-якого комп'ютера через браузер, достатньо мати підключення до Інтернету. Купувати таку програму не потрібно: усі дані зберігаються на віддаленому сервері, ви просто оформляєте передплату та регулярно вносите абонентську плату.

Коробочні CRM - це програми, які встановлюються на робочі комп'ютери, і всі дані зберігаються саме на сервері компанії. Оплата одноразова: ви купуєте ліцензію, а потім потрібно лише купувати пакети оновлень. Щоправда, у майбутньому доведеться сплачувати за послуги системного адміністратора для підтримки програми.