Дискові поворотні засувки мають в корпусі поворотний диск. Вони незамінні в деяких галузях промисловості. Їх ще називають заслінками батерфляй. Вони бувають як фланцевого так і між фланцевого приєднання. Залежно від середовища, що транспортується (води, газу або інші речовини) зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений затвор поворотний дисковий. Деталі корпусу повинні бути виготовлені з високоякісного матеріалу, найчастіше з чавуну. Внутрішній елемент, яким є диск з чавуну або н/ж сталі, та має мати ущільнення.

Поворотні дискові затвори іспанського виробництва СМО Valves, придбати які можна у офіційного представника – СМО Україна https://cmoukr.com можуть мати найпростішу конструкцію - з валом в центрі диска, двухексцентричні (з подвійним зміщенням) зі зміщенням осі вала назад і в сторону диска, і з потрійним ексцентриком (додатковим зміщенням осі ущільнювальної поверхні).

Корпус заслінки поворотної дискової найчастіше виготовляється з чавуну або нержавіючої сталі, диск - з чавуну або нержавіючої сталі, а ущільнення - з EPDM, NBR, Viton, Silicon, або PTFE. Робочий тиск від 6 до 25 бар. Номінальні діаметри від DN40 до DN600 і більше. Ряд поворотних заслінок приводиться в дію механічно (маховик, ричаг) пневматичним приводом, електроприводом та ін. Затвори поворотні дискові використовуються в усіх галузях промисловості, для води теплої та гарячої та газів. Затвори батерфляй відносяться до запірної та регулюючої арматури, оскільки може бути в стані повністю відкрито, повністю закрито або в проміжному стані для регулювання потоку робочого середовища.

Назва засувки батерфляй походить від її особливої конструкції. Щоб закрити заслінку, встановіть диск перпендикулярно осі уздовж трубопроводу. Пам'ятайте, що для повного відкриття затвора потрібно повернути диск на 90°. Вибір таких засувок батерфляй великий і має декілька серій, які відрізняються конструктивними особливостями у СМО Україна. Що б купити такі засувки потрібно чітко назвати технічні вимоги, які в основному стосуються тиску в трубопровідній системі, робочого середовища, температури, місця установки, номінального діаметру та ін. Умови, в яких буде працювати заслінка CMO Valves, мають ключове значення, так як один її тип буде потрібен для системи каналізації, а інший - для питної води. При виборі приводу для такого затвора і додаткового обладнання керуйтеся інструкціями виробника, щоб уникнути некоректного узгодження компонентів з параметрами.