Цілющі властивості чаю були відомі і цінувалися за тисячі років до нашої ери. Чай потрапив до нас у другій половині XVII століття, і сьогодні майже кожен має цей напій вдома. Багато людей п’ють чай чорний листовий щодня, навіть не усвідомлюючи позитивного впливу, який він може мати на ваше здоров’я. Важливо не тільки правильно вибрати вид чаю, але й правильно його заварити.

Чорний чай

Найпопулярніший вид чаю в нашій країні - це чорний чай. Його виробляють шляхом збирання верхнього листя чаю, а потім сушіння. Його можна придбати в будь-якому продуктовому магазині, і якість не завжди залежить від ціни. Чим менше нарізаного листя, тим "чистіше" і краще має бути варка. Заварюєте чорний чай при температурі 96°С. Настояний до 3 хвилин, він має освіжаючі та стимулюючі властивості завдяки високому вмісту теїну. Крім того, він має антибактеріальні властивості, знижує артеріальний тиск та зміцнює судини.

Зелений та білий чай - еліксири молодості

Популярність зеленого чаю, який ви можете придбати на сайті tea.ua/catalog/chay/puer в нашій країні зросла за останні десяток років. Сьогодні він широко доступний у більшості магазинів та ресторанів. Він багатий теїном, вітамінами В, С і Е, а дубильні речовини, що містяться в ньому, мають протиракові властивості. На думку деяких, його розглядають як "еліксир молодості", оскільки він може гальмувати процеси старіння шкіри. Не менш відомий білий чай також має подібні властивості. Ви заварюєте зелений чай при температурі від 50 до 85°C, а білий - від 80 C до 90°C.

Червоний чай

Третій за популярністю вид чаю у світі - це червоний чай. Він має трохи землистий та виразний присмак, тому не всім у нашій країні він сподобався. Особливо рекомендується людям, які борються із зайвою вагою, оскільки він допомагає регулювати обмін речовин. Крім того, він:

  • прискорює виведення токсинів з організму, 

  • покращує пам’ять і концентрацію. 

Зазвичай червоний чай заварюють при 96°С в чайнику (максимум 7 хвилин), а потім розливають по чашках. Професійний спосіб заварювання червоного чаю та вилучення його повного смаку - заварювати його у м’якій воді протягом 3 - 5 хвилин при температурі, яку називають «білим кипінням». Біле кипіння - це стадія кипіння води, коли на поверхню піднімаються невеликі, але густо розсіяні бульбашки повітря. Одну порцію чаю можна заварювати два, а то і три рази. Кожен раз смак чаю буде відрізнятися від попереднього за чіткістю та пікантністю.