В сучасності є декілька різновидів металошукачів, які застосовують у різних сферах. Це ґрунтові, підводні, стаціонарні, ручні та точкові. Їх застосовують будівельники, медики, археологи, військові і т.д. Кожна людина в цивілізованому світі бачила стаціонарні, рамочні металошукачі в аеропортах, банках, супермаркетах тощо. Це необхідно для безпеки оточуючих.

Різновиди пошуку

Є також люди, які мають хобі шукати різні цінності. Зазвичай пошук цінностей ведеться у трьох напрямках: пляжний пошук, пошук предметів старовини та пошук предметів часів війни. В результаті металошукач може виявити місцезнаходження монет, медалей, орденів, прикрас як стародавніх, так і сучасних, різних предметів побуту, металевий посуд та столові прибори тощо.

Особливості пляжного пошуку

Це один з популярних напрямів пошуку цінностей. Зазвичай на людних пляжах у різних населених пунктах люди гублять свої коштовні прикраси, які можна знайти за допомогою обладнання. Це не є предметами старовини, культурним та археологічним наслідцям, тому така діяльність цілком законна. Окрім того є країни, де заборонено пошук історичних цінностей металошукачем, можуть дозволяти пляжний пошук. Нюансом в цьому випадку є досить висока конкуренція.

Для пляжного пошуку необхідно мати прилад з хорошою дискримінацією та чутливістю, більш просте обладнання скоріш за все виявить різне металеве сміття. Перед тим, як приступати до пошуку на пляжі, треба налаштувати обладнання. Досвід шукача допоможе в цьому.

Для початку треба обрати місця для пошуку. Якщо за деякими ознаками ви виявили, що вода нанесла пісок на берег, така місцевість не дуже вдала для пошуку в даний момент. Кращім варіантом буде твердий щільний пісок. Наявність монет на початку пошуку є опосередкованим свідоцтвом того, що на даній ділянці ще не побували інші шукачі, тому є велика ймовірність знайти щось більш цінне.

Пошук предметів ВВВ

Під даний різновид підходить майже будь-яке обладнання. Але початківцям не рекомендують самостійно розпочинати свою діяльність з цього різновиду, оскільки він може бути небезпечним. Якщо є така можливість, краще піти на місце з більш досвідченими товаришами. Небезпека полягає у тому, що деякі боєприпаси та міни до сих пір лежать в землі нерозірваними.

Пошук предметів старовини

У певних країнах світу пошук предметів старовини металошукачами заборонено. Там, де така діяльність є законною, треба звернути увагу чи не є ця місцевість чиєюсь приватною власністю, чи не є дана ділянка історичною чи археологічною пам’яткою. Вести пошук можна у місцях, де колись були людними: колишні місця проведення ярмарок, ринки, церкви, домівки тощо.