Сир Емменталь

Емменталь (Emmental) - класичний швейцарський сир з коров'ячого молока. Назва походить від річки Еммі, яка знаходиться в регіоні Берн. Сир там виробляють з 13 століття, строго дотримуючись традиційних рецептів, ретельно обираючи тільки якісні та свіжі продукти, інгредієнти. Сьогодні сорт Емменталь AOP виготовляють приблизно на 111 сироварнях зі свіжого необробленого (непастеризованого) молока корів, які харчуються травою та сіном, і яким ніколи не дають силосний корм. Щоб приготувати лише один кілограм сиру потрібно близько 12 літрів відбірного та чистого коров’ячого молока. Будь-які добавки та генетично модифіковані інгредієнти заборонені. Відмінна риса, якою відрізняється сир Емменталь – характерні великі дірки в серцевині. Сир має благородний блідо-жовтий колір, та приємний, ніжний та ледве солодкуватий смак.

Гастрономічні поєднання

Як їсти Емменталь

Як і у випадку з будь-якими більш-менш витриманими сирами, Емменталь краще виймати з холодильника заздалегідь, але нарізати перед самою подачею на стіл. Це дуже універсальний продукт: він добре поєднується бутербродами, сандвічами, стане достойним доповненням до сирної тарілки, а також ідеально підходить для їжі в чистому вигляді (наприклад, як снек). Сир Емменталь чудово відкривається і в поєднаннях з різноманітними м'ясними закусками. Також його додають в гарячі страви та салати, піцу. Сир чудово натирається та смажиться на грилі.

Крім того, оригінальні швейцарські сири Емменталь традиційно використовуються для фондю, де в повній мірі розкривається їх характерний багатий вершковий смак. У підігрітому вигляді сирна маса стає чудово тягучою, та на перший план виступають солодкі та горіхові відтінки сиру. На відміну від більшості твердих сирів при нагріванні не розчиняється повністю в соусах. Тому традиційно основу складають два сиру – Грюйер та Емменталь.

Післясмак досить тривалий та виразний. Солоність у Емменталю помірна, зазвичай навіть нижче середньої. Запах може бути досить інтенсивним, але не дратівливим, з кисломолочними та легкими пряними нотками. Смак зазвичай трохи солодкуватий, насичений, з кисломолочними, горіховими, пряними та «фруктовими» нотками. Гострим та надзвичайно різким він не буває, хоча може бути декілька пікантним.

Емменталь може подаватися з витриманими червоними або білими винами, зокрема, з винограду сортів Сіра/Шираз, Санджовезе, або навіть з бадьорить і свіжим білим швейцарським фруктовим ігристим вином.

Щоб покуштувати істинно швейцарський продукт, необов'язково відправлятися в Альпи. Сир Емменталь купити в Україні можна в магазині Le Komora в Києві чи Харкові, а також замовити з доставкою в будь-яке місто України. У роздрібному і інтернет-магазині представлений великий вибір оригінальних сирів, які привозяться безпосередньо зі Швейцарії, що дозволяє кожному українцю особисто випробувати непередаваний словами смак і аромат одного з найважливіших швейцарських традиційних продуктів.

Особливості сира Емменталь

Особливості Емменталя

Для виробництва використовують 3 типи бактерій: Streptococcus thermophilus, Lactobacillus та Propionibacter shermani. На завершальній стадії бактерії споживають молочну кислоту та випускають вуглекислий газ, який повільно утворює бульбашки, що формують отвори.

Згідно багатовікової швейцарської класифікації, розрізняють наступні сорти Емменталя:

  • класичний (термін дозрівання від 4 місяців);
  • резерв (термін дозрівання 8-13 місяців);
  • Premier Cru (термін дозрівання від 14 місяців).

Ціна на сир емменталь безпосередньо залежить від витримки та терміну дозрівання, марки виробника або бренду, а також постачальника. Окремо необхідно зазначити, що кількість та розмір отворів варіюється, але вважається, що чим менше дірочок та чим більше вони правильної форми, тим якісніше сир. Розмір отворів також безпосередньо впливає на аромат сиру: чим вони більші, тим сир сильніше пахне.