Рейлінги на дах автомобіля чудово доповнюють зовнішній вигляд екстер'єру авто. А якщо мова йде про позашляховик чи мікроавтобус, то рейлінги є безпосереднім символом даних транспортних засобів. Також завдяки рейлінгам Ви можете візуально підняти своє авто, що виглядатиме досить потужно.

Види рейлінгів для іномарок та вітчизняних авто

Вибрати автоаксесуар можна двома способами:

  • універсального виконання за розмірами під Ваше авто;
  • по марці авто, які випускаються для конкретних марок авто.

Магазин автоаксесуарів "Автомода" пропонує автовласникам широкий вибір рейлінгів на авто іноземних та вітчизняних виробників. За даними магазину, найбільшою популярністю серед автолюбителів користується виробник автоаксесуарів AVTM. Рейлінги цієї фірми легко встановити на дах авто, не порушуючи при цьому цілісність авто, адже установка не потребує свердління отворів. Рейлінги AVTM застосовуються для транспортування габаритних вантажів з малою вагою (спортивного спорядження), а також дозволяють швидко та надійно закріпити багажник на даху авто. 

Якщо Ви вирішили купити рейлінги, Вам необхідно знати декілька основних моментів, які ми розглянемо далі в статті.

Як встановити рейлінги

Практично у всіх автомобілях є можливість встановлення рейлінгів у спеціальні поздовжні пази на даху з уже готовими кріпильними механізмами. Проте бувають й виключення, до прикладу, в деяких моделях Honda такі отвори відсутні. В таких випадках рейлінги монтуються за допомогою свердління отворів у криші, також для таких випадків існують альтернативні методи кріплення. Важливо! З метою уникнення небезпечних ситуацій не рекомендується самостійно свердлити отвори, адже їх потрібно підсилювати, що без спеціального обладнання та знань зробити дуже складно. 

Якщо ж на даху авто є пази для кріплення, то водій без проблем може зафіксувати вироби своїми руками за допомогою болтів. Монтувати рейлінги на дах можна поздовж або поперек, залежно від того, для чого Ви будете використовувати даний механізм.

Як користуватися рейлінгами

Не лише монтаж, а й експлуатацію автомобіля з вантажем в багажнику на рейлінгах слід виконувати з дотриманням вимог інструкції. Так, необхідно дотримуватися рекомендацій щодо швидкісного режиму, обережно долати повороти та виконувати маневри.

Як зняти рейлінги

Причини, через які необхідно зняти багажник з даху авто, можуть бути різноманітними: від бажання змінити систему на іншу, більш міцнішу до турботи про стійкість автомобіля.

Спосіб демонтажу поперечини на дах автомобіля визначається типом їх кріплення до кузову. При знятті рейлінгів можуть виникнути випадки, коли кріплення стійок до рейлінгів вийшли з ладу (до прикладу, загубився або зламався ключ від захисного замка, щось зламалось, не витягується кріпильна вісь тощо). Тоді простіше зняти з даху авто рейлінги заводської установки разом з вантажною системою на них.