Електроскутери набувають популярності з кожним днем, а у великих містах вони є майже на кожній вулиці. Хоча думки суперечливі, вартий електроскутер вже є невід’ємною частиною міського ландшафту. Однак нормативні акти викликають багато сумнівів.

Електроскутер - правила

Тривалий час нормативні акти не встигали за новими способами пересування містом. Закон про дорожній рух не визначав, як поводитися з електроскутерами m4 pro, що працюють від електродвигуна. Тому до людей, які рухались на ньому, ставились як до пішоходів, і вони могли пересуватися переважно по тротуарах. Цікаво, що на ньому не можна було виїхати на велосипедну доріжку, яка, здається, є ідеальним місцем для швидких транспортних засобів. Таке тлумачення положень викликало багато сумнівів. Якщо купити електроскутер дорослий, він може їздити до 25 км/год на годину, а незаконно розблоковані версії можуть мчати на ще більших швидкостях. Звідси - проект нових регламентів.

Що таке «Особистий транспортний пристрій»?

Відповідно до регламенту, це "пристрій, ширина якого не перевищує 0,9 м, довжина не перевищує 1,25 м, вага не перевищує 20 кг, оснащений електроприводом конструкція якого обмежує швидкість руху до 25 км/год., призначений для переміщення лише водія”. Двигун кожного з них не повинен розвивати потужність, що перевищує 250 Вт. Після введення нових норм, електричний скутер ціна стає транспортним засобом та підпорядковується нормам, подібним до правил щодо електричних велосипедів.

Електроскутери - чого не можна робити?

Також були встановлені додаткові правила щодо транспортних засобів, що випливають з основних правил безпеки. Ні в якому разі не можна:

  • залишати транспортні засоби на дорозі, зупинці або в іншому місці, призначеному для руху, якщо це перешкоджає руху або загрожує безпеці;
  • використовувати транспортний засіб без справного гальма та освітлення;
  • транспортувати інших людей за допомогою скутера;
  • їздити на тротуарі, якщо ви маєте можливість їздити на велосипедній доріжці.

Де можна кататися на електричному скутері?

Призначення електроскутера з дисплеєм - велосипедні доріжки. Альтернативою для них є дороги, але лише з обмеженням швидкості 30 км/год. Насправді їх небагато, тож залишається третій варіант - тротуари. Використовувати тротуар можна лише тоді, коли поблизу немає велосипедної доріжки або вищезгаданої дороги. Однак є невелика хитрість: тротуар повинен мати ширину не менше 2 метрів.