Надання робочого одягу працівникам будівельних майданчиків з інструкціями щодо його використання - є одним із обов’язків роботодавця. Окремі елементи одягу повинні бути адаптовані до характеру виконуваної роботи, а також до сезону. Перед тим, як підібрати робочий одяг, слід звертати увагу не тільки на якість одягу, але й на його функціональність. Одяг в першу чергу призначений для захисту працівника та полегшення виконання доручених йому завдань.

Необхідні елементи робочого одягу

На відміну від захисного одягу, робочий одяг призначений для запобігання пошкодженню та забрудненню приватного одягу працівника та водночас певною мірою захищає його здоров’я. На ринку існує безліч моделей, які додатково полегшують виконання будівельних робіт. Наприклад, комбінезони або штани мають багато кишень, де можна тримати невеликі зручні інструменти. Для них слід вибрати фланелеву робочу сорочку та футболку. Також не слід забувати про правильне взуття, яким можуть бути чоботи або низькі черевики. Найголовніше, що вони мають не слизьку підошву, а також жорсткість пальців на ногах, яка захистить стопу в разі падіння на неї важкого предмета. Крім того, також варто інвестувати в елементи, що захищають від погодних умов, тобто:

  • дощовик,
  • утеплений жилет.

Якісний матеріал

Підбираючи окремі елементи робочого одягу, надзвичайно важливо враховувати сезон року. Один матеріал добре працюватиме влітку, а другий - взимку. Тому добре вибирати одяг з бавовни, який є натуральним волокном, що дихає. Найпопулярнішим є бавовняно-поліефірний або бавовняно-поліамідний робочий одяг. Він буде не тільки належно повітряним, але й довговічним та стійким до дощу. Крім матеріалу, також варто звернути увагу на якість швів - вони повинні утримувати разом окремі шари одягу. Практичним рішенням також будуть підкріплення на колінах та ліктях, а також можливість вставки наколінників, що поліпшить комфорт роботи в положенні на колінах.

Відповідність загрозам

Варто зазначити, що універсального набору одягу для кожного будівельника не існує. Звичайно, керівник повинен враховувати, перш за все, стать та розміри, оскільки наряд жодним чином не може перешкоджати рухам, а також можливі загрози в місці виконання покладених обов'язків. Для людей, які виконують свої завдання в проходах, наявності будівельної техніки або навантажувачів, слід вибирати моделі, оснащені світло відбиваючими елементами, які дозволять зробити їх фігуру помітною і таким чином мінімізувати ризик удару.