Еволюція Lexus - це не тільки інноваційні розробки, а й постійне прагнення інтегрувати традиційне японське мистецтво в дизайн останніх моделей. Наприклад, вставки на дверних панелях нового Лексус ES F SPORT натхненні мистецтвом Хадора: це традиційна техніка полірування срібла, яка залишає хвилеподібний візерунок на катанах - всесвітньо відомих самурайських мечах.

Побачивши скетчі нового ES F SPORT, дизайнер Тошіхіде Масєка був вражений, наскільки атлетичним став вигляд автомобіля, і моментально зрозумів, що його завдання - об'єднати динаміку та елегантність. Він відправився в місто Секи, де розташований музей катани, в якому відвідувачі можуть побачити процес її створення у виконанні майстрів зброї та познайомитися з 700-річною історією цього мистецтва.

Концепт дизайну

«Мене вразило, з якою силою майстри вдаряють метал, надаючи йому потрібну форму, але викуваному лезу все одно не вистачало елегантності, яка так необхідна вигляду ES» - розповідає Масєка. Вивчаючи полірування, яке є наступним етапом роботи з катаної, він дізнався, що техніка Хадора використовується для того, щоб зробити з леза твір мистецтва - ця ідея як не можна краще вписувалася в концепт дизайну нового ES.

У порівнянні з широкими важкими мечами, поширеними в середньовічній Європі, японська катана, на перший погляд, виглядає тендітно. Проте, в ній є не тільки естетика, але й неймовірна міцність, яка зберігається роками. Таку ж міцність Масєка хотів втілити в дверних вставках автомобіля. Він розповідав: «Щоб зрозуміти красу катани, потрібно спочатку розглянути, яку силу вона в собі несе, і який характер був вкладений в неї майстром. Я хотів, щоб власники нового ES теж змогли відчути цю внутрішню міць і красу, яка непідвладна часу».

Досконалість дизайну

Масєка попросив досвідчених майстрів вручну створити прототип, щоб потім дублювати його за допомогою машин. Але тут виникла проблема - незважаючи на те, що в систему було завантажено достатню кількість даних, результат був безнадійно далекий від бажаного. Вивчивши візерунок під мікроскопом, дизайнер виявив хаотичні лінії, які машина ніколи не змогла б повторити. Але саме вони надавали візерунку завершений та динамічний вид.

Коли мова йде про майстерність, прийнято прагнути до досконалості, однак продукт не буде завершеним без ледь помітних похибок ручної роботи, які і роблять його унікальним. Дотримуючись філософії YET Lexus, ці речі здаються несумісними, але через проби і помилки їх вдалося поєднати в роботі над дверними вставками нового ES, неймовірний образ якого здатний здивувати кожного.