Вугілля — одна з найбільш значущих складових для кальяну, так як від його рівня якості безпосередньо залежить смак диму. Його головне завдання полягає в підтримці оптимальної температури для тютюну. У складі вугілля для наргіле повинні бути відсутні різні хімічні домішки і добавки. Під час розпалювання якісне пальне не буде виділяти неприємний запах і дим.

Кращим варіантом вважається кокосове вугілля для кальяну. Його відмітна особливість полягає в тому, що він при нагріванні не псує вдихуваний дим змішаними смаковими відчуттями. Виробники виготовляють вуглинки у вигляді кубиків різних розмірів, завдяки чому їх можна підібрати для будь-якого типу наргіле.

Переваги кокосового вугілля

Кокосове вугілля володіє великою кількістю позитивних сторін. Серед них слід виділити:

  • виключно натуральний склад;
  • відсутність додаткового запаху у кальяного диму під час горіння;
  • забезпечення оптимальної температури;
  • доступна цінова категорія.

Варто відзначити, що при виготовленні кокосового вугілля застосовуються свіжі плоди дерев. Це підтверджує той факт, що подібне виробництво не має негативного впливу на природу.

Способи, завдяки яким можна розпалити кокосове вугілля

Існує велика кількість способів розпалювання кокосового вугілля для кальяну.

1. Газова плита.

Вуглинки необхідно покласти на конфорку або на поверхню. У міру того, як будуть розжарюватися грані, кубики необхідно періодично перевертати.

2. Сковорода.

Варто відзначити, що для розпалювання слід використовуватися виключно чавунний посуд, так як на тефлонової або керамічної залишатимуться незмивні сліди. Головна перевага розігріву за допомогою сковорідки — зручно перевертати і діставати розігріті кубики.

3. Духова шафа.

Кокосове вугілля викладається на деко, який попередньо покривають фольгою в кілька шарів. Прогрівання відбувається при температурі 180-200 градусів близько 5-10 хвилин. Головна перевага подібного способу — відсутність необхідності в постійному перевертанні кубиків. Це обумовлюється тим, що жар надходить з кожного боку, саме тому вуглинки прогріваються рівномірно.

4. Електрична плитка.

Цей метод підходить для тих людей, які часто курять кальян. Весь процес складається з декілька кроків:

  • підключення приладу до мережі;
  • очікування нагріву всіх спіралей;
  • викладання кубиків;
  • розігрів вуглинок протягом 10 хвилин.

Крім перерахованих вище способів, найпоширенішим серед любителів і професійних кальянщиків є використання газового пальника. Для того, щоб розпалити кокосові вуглинки, треба в одній руці тримати щипцями нагрівальний прилад, а потім управляти полум'ям.