Вже багато років люди використовують воду з колодязя — для пиття і приготування їжі, або поливу своєї ділянки. Якість такої води з часом знижується через зміну екологічної ситуації. Хоча незважаючи на це, кожен горить бажанням побудувати у дворі особистий колодязь. У порівнянні зі свердловиною, у колодязя є інші переваги. Він коштує дешевше, і ви зможете зробити свій унікальний колодязь, який буде прикрашати ваш двір.

Будівництво будь-якого колодязя складається їх основних елементів: кришки, бетонні кільця, а також днища.

Які існують види бетонних кілець?

Найкращим варіантом для дачної каналізації — це побудувати септик з бетонних кілець. Їх накладають один на одного і прикріплюють цементом або спеціальними замками. Для будівництва даної конструкції, необхідна буде допомога професіоналів. У септика досить велика площа. Зате у нього хороша ефективність і ви зможете без додаткових витрат і проблем користуватися даною конструкцією.

Види бетонних кілець:

  • стіновий;
  • з замком;
  • збірні бетонні кільця;
  • з днищем;
  • з плитою перекриття.

Стіновим кільцям властиво відсутність допоміжних кріпильних компонентів. Найбільш часто використовуються для будівництва горловин. Дані вироби накладають один на одного і закладають шви цементним розчином.

Структура з замком популярна завдяки надійності. Головним завданням замку є забезпечити герметичність стиків, і підвищити стійкість.

Залізобетонними кільцями зі зробленим дном обладнають колодязі, камери відстійників, а також септики. Дно даного кільця оберігає залізобетонну структуру від протікання грунтових вод і попадання шкідливих речовин у воду.

Для колодязя великої глибини найкраще підійде септик з плитою перекриття. Це кільце є заключним елементом структури. Даний вид має дірку в залізобетонній плиті від центру для конструкції горла колодязя. Плита перекриття надає кільцю значну довговічність і надійність.

Технологія виробництва залізобетонних колодязь

Виробництво бетонних кілець процес повільний, він вимагає конкретної кваліфікації і знання. Внаслідок цього для будівництва незначного колодязя раціональним рішенням стане купити готовий колодязь із залізобетонного виробу.

Важливо знати, що опалубка для кілець досить важка в конструкційному виробництві. Потрібно бути точним і акуратним в роботі з виливком. Якщо дотримуватися правил, робота буде виконана без ознак нерівностей, позбавлення міцності, а також в бетоні не будуть утворюватися порожнечі.