Кавомолки

Професійні кавомолки преміум класу та прості та недорогі моделі для домашнього використання можуть оснащуватися або керамічними, або сталевими жорнами. Кожен з варіантів має як переваги, так і недоліки. Тому провідні виробники кавомолок пропонують безпосередньо користувачам віддавати переваги тому або іншому типу, в залежності від особистих смаків та уподобань. Тож, яка кавомолка краще – керамічна або сталева? Яку варти придбати для дому, а яку – для офісу або підприємства? Нижче ви знайдете всю необхідну інформацію щодо цього непростого запитання.

Керамічні кавомолки: плюси та мінуси

Керамічні жорна

Керамічні жорна – інноваційний сучасний винахід, що виготовляється з натуральних матеріалів. Працює такі кавомолки тихіше, ніж металеві моделі. Але, варто зазначити, що рівень шуму та інші нюанси залежать не тільки від матеріалу, але і від самої кавомашини – бренду, моделі, якості збірки, умов та регулярності експлуатації та багатьох інших нюансів.

Плюси керамічних кавомолок:

  • Практично безшумно працюють;
  • Жорна не окислюється, не бояться вологи та не перепалюють зерна навіть при тривалій роботі;
  • Забезпечується більш тонкий та однорідний помел, що особливо важливо для приготування, наприклад, еспресо;
  • Не бояться іржі, дуже прості невибагливі у догляді та очищенні.

Але у таких моделей є і значні мінуси – можуть потребувати професійного обслуговування та регулювання після 2000-3000 циклів помелу. Ще один нюанс – дуже бояться механічних впливів. Наприклад, якщо у каві буде сторонній предмет (камінчик, нерозкрите зерно), скоріш за все, керамічні жорна тріснуть та повністю вийдуть з ладу.

Сталеві кавомолки: переваги та недоліки

Сталева кавомолка

Сталеві жорна вигідно виділяються міцністю, надійністю, довговічністю. Їх використовують дуже давно, в тому числі при оснащенні професійних моделей преміального класу. Кавомолка зі сталевими жорнами відрізняється якісним помелом, безпекою, а також довгим терміном служби. Вони не бояться попадання камінців та іншого сміття, не вбирають запахи, дуже прості в обслуговуванні.

Але та у сталевих моделей є недоліки:

  • Перепалюють кавові зерна при приготуванні великої кількості порцій поспіль;
  • Іржавіють при попаданні води в кавомолку;
  • Більш шумні на відміну від керамічних.

Окремо треба зазначити, що специфічний смак кави легко пояснити тим, що багато власників кавоварок зі стальними жорнами не проводять своєчасну чистку варильної групи. Адже саме там з часом накопичуються залишки кавової крихти, які надають каві сторонній смак.

Вибираємо оптимальну кавомолку

Обрати кавомолку

Обидва типи кавомолок мають свої переваги та недоліки. Для ресторанів, кафе, а також промислових виробництв, рекомендується використовувати професійні кавомолки зі сталевими жорнами. Для менш активного або домашнього використання можна вибрати керамічні моделі. Але завжди потрібно пам'ятати, що лише купуючи якісне кавового обладнання та відбірну каву, ви будете мати можливість насолоджуватися улюбленим напоєм як на робочому місці, так і вдома.