Як боротися з варикозом на ногах - один з найбільш часто зустрічаються питань, які задають пацієнти флеболог. На жаль, дана проблема сьогодні хвилює навіть молоде населення. Але, медицина також не стоїть на місці, і, доктора можуть підібрати для кожного пацієнта найбільш ефективний метод боротьби з недугою і дати дієвий рада, як боротися з варикозом на ранній стадії.

Перші ознаки варикозу

Щоб ноги залишалися якомога довше здоровими, важливо про них піклуватися ще до появи перших ознак варикозу:

 • Неприємною тяжкості, больових відчуттів, дискомфорту в нижніх кінцівках. Самі по собі вони - ще не ознака варикозного розширення, але, сигналізують про можливу небезпеку.
 • Набряклості, яка згодом може стати постійним супутником і свідчити про початкову стадію захворювання.
 • Змін покриву шкіри у вигляді сухості, появи пігментації, нерідко трансформується в трофічні розлади.
 • Поколювань, періодичних судом і спазмів, які є вірними симптомами варикозного розширення вен.
 • Появи павутинок або зірочок, вираженого венозного малюнка.

Діагностика варикозу

При захворюванні спостерігається не тільки розширення поверхневих вен, а й порушення кровотоку, неспроможність клапанів. Це найбільш поширене захворювання периферичних судин. Відмова від лікування може спричинити більш серйозні проблеми з ногами, що ведуть до інвалідності та навіть летального результату. Щоб подібного не сталося, необхідно при найменших проблемах з ногами звернутися до флеболога і пройти обстеження варикозу.

Щоб прояснити картину, доктор може призначити узі, що дозволяє розпізнати проблемні ділянки. Також при діагностиці варикозу нижніх кінцівок можуть бути призначені:

 • венографія магнітного резонансу;
 • комп'ютерно-томографическая флебографія;
 • сегментарная доплерографія.

Сучасні методи лікування варикозу ніг

Багато пацієнтів затягують відвідування флеболога через незнання і боязні того, що їх очікує в момент і після лікування. Після грамотної консультації фахівця такий страх пропадає, так як людина розуміє, що всі сучасні методи лікування варикозного розширення вен сприяють усуненню косметичного дефекту і перешкоджають утворенню більш серйозних захворювань.

 • Мікросклеротерапія;
 • ендовазальной лазерна коагуляція;
 • мініфлебектомія;
 • пінне склерозування

повністю безпечні для пацієнтів і дозволяють зробити лікування варикозу глибоких вен нижніх кінцівок практично безболісно.

Мікросклеротерапія

Даний вид лікування призначається за наявності лінійних, плямистих, деревовидних, павукоподібних малюнків на поверхні шкіри в синьому і рожевому кольорі. При микросклеротерапии судинних зірочок застосовується склерозант, який вводиться в судини, зменшує пошкодження і робить їх прояв назаметним. Серед переваг процедури виділяють можливість видалити до 98% проявів і усунення слідів протягом місяця.

Ендовазальной лазерна коагуляція

ЕВЛК вен нижніх кінцівок призначається якщо судини збільшилися до 10 мм, а також при потребі усунути гемангіоми, ангіматоз, трофічні виразки. Проводиться процедура під місцевою анестезією. Після термічного впливу хворий посудину склеюється, а кров від нього спрямовується в бік здорових.

До переваг методу відносять:

 • Нетривалість періоду втручання - до 40 хвилин.
 • Можливість піти додому через 1-3 години і на наступний день вийти на роботу.
 • Відсутність гематом і шрамів в місцях проведення процедури.

Мініфлебектомія

Як проходить флебектомія? Уражена вена витягується із застосуванням спеціального гачка і віддаляється. Робиться це в декількох точках до вилучення всього сегмента. На процедуру йде близько години і відразу після закінчення операції пацієнтові дозволяється ходити. Повне відновлення відбувається протягом максимум 10 днів.

Пінне склерозування

При склеротерапії нижніх кінцівок застосовується спеціальну речовину, яка, змішуючись з повітрям, перетворюється в піну. В результаті закриття хворого судини кров надходить до здорових. Процедура триває близько 20 хвилин. Після склерозування вен не залишається рубців і шрамів.

Де можна отримати консультацію лікаря флеболога

В інноваційному центрі флебології «Інститут вен» використовуються прогресивні методи лікування і сучасне обладнання, що сприяють швидкої і правильної постановки діагнозу. Записатися до лікаря флебологу на консультацію можна за телефоном, на сайті або в клініках, розташованих в Києві чи Харкові.

Джерело: institutven.com.ua