Пам'ятайте твердження про те, що найкращим подарунком є книга? Це не зовсім так! Сучасні підлітки не вважають цей подарунок оригінальним. Дарувати гаджети – не всім по кишені. Що ж у такому випадку вибрати? Не ламайте голову! Надайте це самому одержувачу подарунка! Подаруйте підлітку головоломку! Цю річ дитина не закине в дальній кут скриньки. Роздумуючи над рішенням задачі, він проведе чимало захоплюючих хвилин. А коли головоломка буде вирішена, її завжди можна показати товаришам і навіть обміняти на нову. Деякі підлітки колекціонують головоломки. Якщо у дитини не має розвиваючих ігор та головоломок, тоді подаруйте йому незвичну та корисну для мислення гру. Можна банально купити кубик Рубіка, а можна знайти щось більш рідкісне.

Головоломка являє собою непросте завдання, вирішити яку можна з допомогою кмітливості і винахідливості. Як правило, від дитини не вимагається підкованості в якій-небудь сфері знань! Більш того, в деяких головоломках завдання транслює також і наукові факти, виходячи з яких можливо її рішення. Тому можна стверджувати, що головоломка має і освітню цінність. Отже, головоломки – це їжа для розуму, це виклик здібностям дитини. У самої субкультури дитинства закладена наступна особливість: діти люблять проходити випробування (вони допомагають їм відчути себе сильнішими, розумнішими, у них підвищується самооцінка, зростає впевненість у своїх силах), а також люблять влаштовувати випробування іншим (наприклад, молодшим товаришам, яких приймають у свою групу). Тому головоломки є чудовими іграшками для підлітків, до яких вони будуть звертатися знову і знову.

d2_1

На сьогоднішній момент в різних торгових центрах працюють відділи, що пропонують покупцям настільні ігри та головоломки, а іноді спеціалізовані крамниці головоломок. Але, як правило, підлітки вже знають всі виставлені у вітринах іграшки. Більш того, вірогідність того, що дитина вже вирішував ту чи іншу головоломку з такого відділу вкрай велика.

Популярністю серед підлітків користуються головоломки з металу і дерева. Як правило, вони складаються з декількох елементів і деталей, за допомогою яких необхідно зібрати яку-небудь фігуру. У чому користь даних іграшок? Пазли розвивають такі процеси, як мислення і увагу. Не варто говорити про те, що тренування і мислення, уваги необхідні дитині підліткового віку. І головоломки дозволяють тренувати ці найважливіші психічні процеси в захоплюючій формі. Проводячи вільний час за «грою», дитина робить це з користю для власного розвитку!