Симптоми і лікування наркоманії

Наркологічний центр в Харкові «Сім доріг» пропонує комплексну допомогу при наркотичної залежності. Тут можна пройти повноцінне лікування з використанням сучасних методів очищення організму, медичного відновлення, психіатричної допомоги, корекції поведінкової моделі і подальшої соціальною адаптацією. Звернення до професіоналів дозволить врятувати близьку людину і повернути його до повноцінного тверезого життя без наркотиків.

Ознаки і лікування наркотичної залежності

Чому потрібно професійне лікування?

Наркоманія - це хвороба, побороти яку можна шляхом кваліфікованого комплексного лікування. Чим раніше воно буде розпочато, тим вище шанси на успішний результат. Несвоєчасне надання допомоги може загрожувати патологічними, незворотними змінами в психіці і організмі хворого і навіть вести до летального результату. Тому родичам важливо знати про перші ознаки наркотичної залежності, щоб розуміти, коли бити тривогу.

Коли звертатися до фахівців?

Фахівці виділяють ознаки, характерні для розвитку наркотичної залежності:

 1. Різкі перепади настрою і психоемоційна нестабільність.

 2. Перманентне відсутність апетиту і розлад харчової поведінку.

 3. Порушення сну.

 4. Звуження або розширення зіниць.

 5. Надмірна блідість шкірних покривів.

 6. Зміна кола спілкування.

 7. Втрата інтересу до колишніх захоплень.

 8. Ослабленість і апатія.

 9. Підвищена сонливість в денні години.

 10. Судомний синдром.

 11. Нездоровий блиск в очах.

Часто наркозалежні люди прагнуть носити одяг з довгим рукавом навіть у жарку погоду, щоб приховати сліди уколів. Їх настрій та манера поведінки постійно змінюється від підвищеної збудливості і балакучості до абсолютної замкнутості. При подібній симптоматиці потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до профільного лікувального закладу. Навіть якщо сама людина категорично відмовляється від реабілітації, досвідчені фахівці, використовуючи метод інтервенції, допоможуть їй вийти зі стадії заперечення і прийняти рішення про проведення терапевтичного курсу.

Терапевтичний курс при наркотичній залежності

Лікування наркоманії в Харкові в приватній спеціалізованій клініці – це досить складний і тривалий процес. Починається все з діагностики, що дозволяє фахівцям оцінити стадію патологічного процесу, фізичний і психічний стан хворого, визначити характер вживаних речовин. Психологічні тести і консультації проводяться з метою виявлення можливої схильності до розвитку залежності, а також причини, що спровокували захворювання. Вся ця інформація використовується у подальшому для складання програми реабілітації. Терапія передбачає проведення кількох послідовних стадій:

 1. Детоксикація - очищення організму і зняття наркотичної ломки за допомогою медикаментозних препаратів.

 2. Психологічна допомога, спрямована на стабілізацію психоемоційного стану хворого, формування правильних мотивацій і затвердження в них.

 3. Системна психологічна реабілітація - проводиться за програмою «12 кроків», доповненої іншими психотерапевтичними методиками, підібраними з урахуванням характеру, темпераменту та інших індивідуальних особливостей пацієнта.

 4. Ресоціалізація - закріплення досягнутих результатів лікування в умовах відкритого стаціонару, допомога в соціальній адаптації колишніх наркозалежних.

Реабілітаційний центр «Сім доріг» пропонує анонімне лікування наркотичної залежності, доступне кожному, хто має потребу в допомозі.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися на офіційний сайт центру «Сім доріг» https://sevenroads.org.ua/uk/kharkiv .