Блокчейн і криптобіт набирають обертів в Україні, де дешева електроенергія дозволила створювати великомасштабні майнінгові потужності. Стрімко зростаюча популярність цифрових активів спонукала киян встановити віртуальний пам'ятник міфічним творцеві биткойна Сатоши Накамото.

Пам'ятник встановлять на місці постаменту Леніна. За задумом авторів проекту, пам'ятник символізує дві епохи – минулу і сучасну. Кошти на встановлення першого віртуального пам'ятника надав ініціатор проекту, український підприємець Олександр Сорока.

«Пам'ятник Леніну був символом минулих століть, які вже пройшли, залишивши суперечливі почуття в серцях людей. Віртуальний пам'ятник Сатоши — це нова ера і нові можливості», — зазначив співзасновник Satoshi Nakamoto Republic Андрій Мороз.

Віртуальний пам'ятник Сатоши Накамото покликаний стати символом свободи і децентралізації в суспільстві, вважають його засновники. Оскільки пам'ятник є віртуальним, його можна побачити тільки через додаток для смартфонів, доступний в магазинах додатків iOS і Android.

«Ми плануємо також звернутися до місцевої влади за дозволом на зведення цієї статуї в цьому ж місці. Зараз йде хвиля інтересу до зведення пам'ятника на одній з територій сучасних технологічних бізнес-центрів Києва», — поділилися своїми планами представники Satoshi Nakamoto Republic на радіо Вільна Європа.

Satoshi Nakamoto Republic планує до кінця року створити ще два віртуальних пам'ятника в Сполучених Штатах. Можливо, навіть розмістити на Голлівудській алеї слави зірку Накамото в партнерстві з музичним лейблом Blockchain Younk. Очікується, що і Майамі незабаром матиме свій віртуальний пам'ятник.

Satoshi Nakamoto Republic хоче провести торги серед країн, які хочуть звести свої власні монументи віртуальної реальності. Серйозними суперниками Satoshi Nakamoto Republic є: Пекін, Нью-Йорк, Токіо і Дубай.