Ролетні конструкції воріт міцно увійшли в наше життя. Спочатку така технологія використовувалася для віконних жалюзі. Потім виробники воріт взяли собі її на озброєння, почавши випускати ролетні ворота в гараж.

Ролетні ворота - це компактні конструкції з оригінальним виконанням. Саме ці характеристики є візитною карткою воріт, які можуть згортатися і ховатися в короб. Основа конструкції полягає в піднятті ролет до стелі і розміщенні їх в спеціальному коробі. Важливою особливістю для ролетних воріт виступає економія простору. Простір навколо споруди не виходить перевантаженим.

Конструкція ролетних воріт складається з наступних елементів:

- полотно, яке створюється з ламелей (профілів ролетних);

- пара направляючих шин вертикального типу;

- приймальний вал, який необхідний для намотування ламельного полотна;

- короб, в якому зберігаються згорнуті ламелі, служить захистом і надає конструкції завершеність, може бути напівкруглим або прямокутним;

- привід механічного або автоматичного типу;

- ригельні або автоматичні замки;

- важіль розблокування присутній тільки на воротах з електричним приводом, він дозволяє відкривати гараж в момент знеструмлення.

Так виглядає базова конструкція. Багато виробників пропонують можливість розширити її за окрему плату. Список додаткових елементів виглядає наступним чином: пристрій дистанційного керування; сигналізація проти викрадення, злому і пожежі; силіконові або гумові ущільнювачі; система підігріву, яка дозволить швидко прибрати обмерзання і забезпечить безвідмовну роботу в зимовий час.

Додавання цих складових дозволяє істотно розширити функціонал воріт, збільшити їх показники і зробити експлуатацію ще більш комфортною і безпечною.

Окремо варто зупинитися на особливостях пристрою конструкції. Полотно збирається з горизонтально розташованих ламелей, які можуть бути створені з різних матеріалів (сталь, алюміній). Направляючі і тягові пружини відповідають за рух ламелей. Процес закриття може здійснюватися вручну або за допомогою автоматичного приводу;

в крайній точці активується замикає пристрій.

На перший погляд пристрій воріт гранично простий і не передбачає особливих складнощів. Але вони є і виявляються при монтажі. Велике значення має розташування короба і спосіб його кріплення. Розділяють кілька варіантів установки для підйомних ролетних воріт. Накладний спосіб монтажу вважається найдоступнішим для самостійної роботи. Над отвором кріпиться вал і напрямні. Може вибиратися внутрішня або зовнішня сторона. Внутрішній варіант передбачає вбудовування конструкції в стіну. Такий спосіб універсальний, оскільки дозволяє зберігати архітектурну складову об'єкта, а конструкція може бути встановлена ​​в будь-якому отворі.