Ресторанного етикету доводиться крокувати в ногу з часом. Спробуємо розібратися, чи змінився гастрономічний бонтон за останні цифрові роки.

Якщо ви зробили бронь, то можна спізнитися максимум на 15 хвилин. Пробки, мороз, спека, час на збори повинні бути враховані тільки відвідувачем, але ніяк не працівниками ресторану. Якщо пропустили свій час, і вільних столів уже немає, то це не привід для скандалу. Справжні леді та джентльмени завжди знайдуть спосіб домовитися. Якщо обрано найкращий ресторан Львова Split, бажано забронювати столик, та завчасно прибути до закладу.

Діти, звичайно, - квіти життя, особливо для люблячих батьків, та їх потрібно привчати до правил поведінки у громадських місцях. Потрібно пояснювати, що дико кричати і бігати під ногами у офіціанта не прийнято. Буде абсолютно справедливо, якщо попросять вас покинути зону громадського харчування через негарну поведінку дітей. І не розраховуйте, що мультики на планшеті вирішують проблеми з гіперактивністю дитини. Навушники повинні бути в обов'язковому порядку. Обідають гості, зайняті справою офіціанти і кухарі зовсім не зобов'язані слухати крики невихованих дітей.

Сервіс в ресторані - не форма рабства. Офіціант знаходиться на роботі, яка полягає в тому, щоб зробити ваше перебування в закладі максимально приємним. Він приймає замовлення, здійснює зв'язок між гостем і кухарем, приносить страви і прибирає брудний посуд, може навіть підняти відвідувачу настрій посмішкою або компліментом. У його сторону не потрібно шипіти, цокати або клацати пальцями. Якщо вам, скажімо, терміново знадобилося поміняти прилади, встановіть візуальний контакт.

Навчіться користуватися тканинною серветкою. Тканинна серветка - обов'язкова деталь в будь-якому класичному ресторані. А ще - індикатор вашого виховання. Тому навчитеся нарешті нею користуватися. Серветка повинна завжди лежати на колінах і тільки на колінах. Не потрібно заправляти її за комірець сорочки або горловину светра, це моветон. Якщо вам необхідно вийти з-за столу з термінової причини, залиште її на стільці. А коли обід або вечерю закінчені, акуратно покладіть її зліва від тарілки. Пам'ятайте, це не носовичок, не засіб для зняття макіяжу і вже тим більше не кишеньку для збору використаних зубочисток. Чистити зуби і поправляти макіяж треба в туалеті, а не за столом.

Не зайвим буде навчитися поводитися з ножем і виделкою.