У Карпатах смереку використовують з давніх-давен: з неї будують домівки, оздоблюють житла, роблять меблі. Корисні властивості смереки – як то захист від холоду, вологості, шкідливих мікроорганізмів, позитивний вплив на самопочуття людей – відомі не тільки у Прикарпатті: це дерево, яке ще називають європейською ялиною, користується попитом у будівельників та дизайнерів Європи.

Вагонка – економний та практичний матеріал, який має корисні властивості натурального дерева, але не так дорого коштує, як паркет. До того ж вагонка простіша в укладанні та невибаглива у догляді. Вона створює у приміщенні атмосферу тепла та затишку.

Через появу великої кількості штучних покриттів (лінолеум, ламінат, ПВХ-панелі) вагонку деякий час використовували здебільшого у господарських приміщеннях, майстернях. Але її екологічність та натуральність привернули увагу дизайнерів-експериментаторів. Спочатку вагонку почали використовувати у стилізованих модерних та мінімалістичних інтер’єрах. Її можна було побачити у спортивних залах, стильно оздоблених кафетеріях, модних арт-кафе та оупен-спейсах.

Нині вагонка користується великим попитом. Приміщення, оздоблене нею, завжди виглядатиме красиво та сучасно. Дерев'яні підлоги або стіни стають прекрасним тлом для меблів, задають тон інтер’єру, залишаючи широкий простір для дизайнерських експериментів.

Смерекова вагонка вирізняється найкращим співвідношенням ціни, практичності та декоративності. Вона:

  • стійка до пошкоджень, деформації, температурних коливань;

  • забезпечує шумо- та теплоізоляцію, захист від вологи та грибку (тому найкраще підійде для дитячих і спортивних установ);

  • має гарні резонансні властивості (рекомендована для концертних залів, музичних класів);

  • легко монтується, не потребує додаткового шліфування, фарбування;

  • світлий колір з ніжним візерунком деревини пасуватиме будь-якому приміщенню (як затишному сімейному житлу, так і сучасному громадському простору);

  • вкрита лаком смерекова вагонка не темніє і зберігає первинний вигляд без додаткового догляду приблизно два десятки років.

Свої корисні якості смерекова вагонка може проявити лише за умови професійної обробки та якісної сушки деревини. А отже, купувати вагонку потрібно лише у перевірених постачальників. Магазин «Ганар» пропонує вагонку зі смереки за привабливими цінами - https://ganar.com.ua/vahonka-z-smereky/. Гладенька, просушена в камерах італійського виробництва, вона служитиме роками і створюватиме затишок у вашій оселі!