Якщо ви вирішили встановити ворота з сендвіч-панелей у свій гараж, важливо виявити, як буде відбуватись управління в'їзною системою. В залежності від того, яке приміщення ви бажаєте обладнати – побутове або промислове – зазвичай і обирається привід. Також важливими факторами при визначенні типу керування стають розміри конструкції, вага її стулки, а також вимоги власника гаража до інтенсивності, з якою повинен працювати механізм. У цій статті «БРАМА МАРКЕТ» розповість про види приводів та їх особливості, щоб ви змогли обрати найбільш зручний, безпечний та функціональний варіант.

Розглянемо ручну систему керування

Якщо до приміщення, в якому планується провести монтаж складних воріт, не підведено струм – варто звернути увагу на ланцюговий привід. Оскільки механізм виготовляють з нержавіючого оцинкованого металу, його можна використовувати в умовах підвищеної вологості.

Ручний ланцюговий привід можна встановлювати на конструкцію, що має нестандартний тип підйому, неважке полотно та висоту понад 2500 мм. Він складається з наступних елементів:

  • редуктора та коробки, що закріплюються на валі;

  • механізму передаткового типу;

  • кілець (стопорних);

  • болтів;

  • кронштейну;

  • ланцюга, виготовленого зі сталі.

Механізм монтується на вал в’їзної конструкції зі зручної сторони – ліворуч або праворуч. Функціонує він таким чином: якщо потягнути за ланцюг, циліндр системи почне провертатися – це призведе до руху стулки, яка буде опускатись чи підійматись. Для того, щоб зачинити браму, обладнану ручним приводом, потрібно встановити на неї засув або замок ригельного типу.

Автоматичні ворота з пультом – універсальне рішення

Електричний привід може бути встановлений як на домашню, так і на промислову в’їзну конструкцію. Живлення пристрою може здійснюватись кількома способами: від фазної напруги 220 В або 380 В чи від акумулятора (в разі необхідності). Такий механізм значно відрізняється від ручної системи, оскільки він автоматично зачиняє в’їзд без потреби встановлювати на браму замки або засуви.

Розглянемо типи та принцип роботи автоматичних пристроїв.

  • У випадку, коли привід буде монтуватися на конструкцію, що має площу не більше за 12 м², потрібно обирати механізм стельового типу. Його закріплюють безпосередньо над прорізом: якщо висота дозволяє, пристрій розміщають по центру, в інших умовах його встановлюють під стелею по горизонталі. В залежності від розмірів стулки, до якої механізм під’єднується тросом, до прорізу виділяється від 2500 до 5000 мм. Коли привід отримує сигнал з пульта, відбувається натяг тросу, урівноваженого механізмом балансування. Завдяки цьому полотно починає рухатись, відкриваючи або закриваючи в’їзд.

  • Якщо автоматичні ворота в гараж мають великі габарити – до 50 м² – їх облаштовують осьовим навальним механізмом. Його розміщують в будь-якій бічній частині торсійного верхнього валу, який обертатиметься під дією електромотору, спричиняючи рух секційної стулки.

Коли ви обиратимете привід для в’їзної конструкції, обов’язково зауважте, що він повинен мати певну потужність. Зверніть увагу на розміри полотна воріт та його вагу.

Особливості монтажу автоматичних пристроїв

Для того, щоб забезпечити безперебійне функціонування механізму, потрібно правильно його встановити. Тож дізнаємось, як підготувати проріз та які дії необхідно виконати.

1. Простір, в якому буде розташовуватись пристрій, має бути правильної прямокутної форми, а допустимі відхилення по площинах не повинні перевищувати 0,15 см/м. Місце в самому прорізі й там, де будуть знаходитись кріплення, необхідно звільнити від усіх сторонніх об’єктів, що заважатимуть роботі механізму.

2. Якщо виникла необхідність посилити периметр, варто застосувати металопрокат.

3. Використовуючи рівень та спеціальні інструменти, треба точно встановити місця розташування кожної деталі.

4. Після цього потрібно виявити крайні точки кабелю та виконати підготовку захисного каналу.

5. Тепер можна встановлювати елементи, але необхідно послабити їх, щоб мати можливість протестувати механізм та відрегулювати його в разі необхідності.

6. Важіль слід розташувати як можна ближче до входу, а пристрій, що дозволяє розблокувати систему вручну, треба встановити на зручній висоті – 2 метри над підлогою.

7. Враховуючи особливості приміщення, привід монтують відповідним способом.

 

Вартість конструкцій з дистанційним керуванням

Ворота в гараж, ціна яких залежить від моделі, дизайну, габаритів та додаткового оснащення, виготовляють на різних заводах. Пропонуємо розглянути прайс на системи від провідних виробників, а також дізнатись, скільки коштуватиме якісна автоматика.

Бренд

Розміри, мм

Ціна, €

Ryterna

2500х2000

683

 

2500х2500

772

 

3000х2200

800

Alutech

2500х2000

652

 

2500х2500

697

 

3000х2200

739

Wisniowski

2500х2000

620

 

2500х2500

690 – 1 267

 

3000х2200

928

Приводи італійського виробництва CAME, Nice та FAAC найкраще працюватимуть з секційними системами. Розглянемо вартість моделей для побутового використання.

Бренд

Ціна, €

CAME

205 – 330

Nice

130 – 340

FAAC

197 – 222

 

Як замовити ворота під стелю та привід до них у Києві?

Зверніться менеджерів інтернет-магазину brama-market.lviv.ua за телефоном +38 (067) 348 83 99 або +38 (050) 160 46 11. Наші фахівці підберуть для вас найкращу модель в’їзної системи, а також запропонують автоматику високої якості, яка буде працювати безпечно, безперебійно та довго. Ми запрошуємо завітати в спеціалізований шоу-рум «БРАМА МАРКЕТ» у Києві за адресою: вул. Васильківська, 14, офіс 317А. Нагадуємо, що для гостей виставкового салону діють особливі знижки!