Затишний обласний центр на річці Псел має гарну природу, сприятливу екологічну обстановку та демократичні ціни на нерухомість. Такий висновок у експертів Metry.ua після спілкування з бажаючими купити квартиру у Сумах. Отож вирушаємо на огляд найпривабливіших варіантів.

Найпопулярніші локації з найдемократичнішими цінами

Отже, лідерами за кількістю оголошень та успішних укладених угод купівлі-продажу є:

 

  • Покровська площа. Це обличчя та візитна картка Сум. Саме тут розташовані основні туристичні об’єкти: альтанка, дитячий парк розваг “Казка”, пам’ятник цукру-рафінаду. Велика паркова зона, красива архітектура в стилі класицизму, концентрація бутиків, закладів для культурного відпочинку та нічних розваг, - усе це можна знайти поблизу Покровської площі. Не дарма ця локація вважається найпрестижнішою, мажорною. Це диктує високу вартість нерухомості. Так, найдорожча квартира поблизу Покровської площі, яку нам вдалося відшукати, це 2-х рівневі трикімнатні апартаменти в новобудові елітного типу на 75 кв.м. за 35 тис. дол. В цю суму входить приголомшливий вид з вікна, дизайнерський ремонт та простір, укомплектований меблями. На вторинному ринку можна знайти житло дешевше вказаної суми, але в задовільному стані чи з необхідністю терміново змінювати комунікації;
  • вулиця Троїцька. Саме тут розташовані Троїцький собор, Олександрівська гімназія, пам’ятка архітектури садиба І.Харитоненка та головні пішохідні маршрути для прогулянки містом. На вторинному ринку найдешевша квартира в історичній частині міста — однокімнатна на 30 кв.м. в цегляному будинку за 13 000. Від 20 тис. доларів пропонують придбати апартаменти в новобудовах з чорновим ремонтом. За 30 000 реально стати власником двокімнатного нового помешкання з ремонтом під ключ від забудовника;
  • аеропорт та залiзничний вокзал. У цих локаціях найчастіше купують квартиру працюючі на цих об’єктах. Зручно і все поруч. Також викупляють житло поблизу вокзала і аропорту для подальшої здачі в оренду. За 9 200$ пропонують стати власником 30 кв.м. у малосімейці. Від 21 000 в валюті продаються найпопулярніші двокімнатні квартири від 50 кв.м. в новобудовах міста. На вторинному ринку можна придбати аналогічне житло до 20 000, але у задовільному стані.

Прогнози та аналітика

Експерти Metry.ua не бачать підстав для підвищення вартості квадратного метра у новобудовах та на вторинному ринку міста. Забудовники перед Новим роком активно завершують об’єкти будівництва. Також в обласному центрі немає заморожених довгобудів, а кількість пропозицій поки що значно перевищує попит. Отож не баріться з купівлею квартири в затишному обласному центрі.