Виконуючи деякі види робіт, необхідно забезпечити захист очей від потрапляння механічних уламків матеріалу, який обробляється. Для цього передбачені спеціальні засоби індивідуального захисту очей та обличчя, одними з яких є захисні протиосколкові окуляри.

Всі сучасні захисні окуляри виготовляються з міцної пластмаси або полікарбонату, тому відрізняються міцністю і тривалим терміном служби.

Існує величезна кількість різновидів захисних окулярів, але всі вони за своєю конструкцією поділяються на дві групи - окуляри відкритого і закритого типу. Окуляри відкритого типу в більшості своїй мають класичну конструкцію і складаються з лінз, утримуваних оправою, і дужок. Деякі моделі дооснащені спеціальними бічним захистом, а дужки можуть бути замінені на стрічку, що регулюється. Як показує практика, основною причиною ігнорування працівниками захисних окулярів, є їх незручність: погано сидять через занадто довгі дужки, натирають перенісся, дають обмежений огляд і т.і. Щоб уникнути таких незручностей, слід, замовляючи протиосколкові окуляри в інтернет-магазині, особливу увагу приділити ергономіці. Також увагу варто звернути на матеріали, з яких виконані окуляри. Так, в залежності від призначення, для виготовлення лінз може бути використано ударостійке скло, а також полікарбонат, пластик, скло органічне, хімічно стійке. Лінзи можуть бути одно-, дво- або багатошаровими, з коригуючим ефектом і без нього, мати спеціальне захисне покриття або покриття-фільтр.

Щоб правильно купити протиосколкові окуляри, необхідно враховувати специфіку сфери діяльності, а також особливості конструкції самих окулярів. Варто додати, що від особливостей конструкції тієї чи іншої моделі залежить і вартість протиосколкових окулярів.