Сувеніри є важливою частиною соціальних відносин всередині будь-якого суспільства особливо в Японському суспільстві. Традиції, обряди і церемонії дуже сильно вплетені в сучасне життя Японії, і особливе місце в цьому займає «традиції подарунка». Сувеніри та подарунки в Японії, є показниками відносини дарує і підтвердженням статусу отримує подарунок. З цієї причини, японські компанії «традиція дарувати подарунки» розглядається як ефективна корпоративна стратегія. Практично не одна зустріч або переговори японських компаній не обходяться без піднесення сувенірів. З цієї причини, з японцями необхідно бути дуже вимогливими в питанні подарунків, що б не образити японського партнера. Це стосується практично всього, починаючи від кількості подарунків, закінчуючи їх упаковкою.

Коли Ви готуєтеся зустріти японську делегацію, треба пам'ятати що подарунки необхідно підготувати для всіх членів делегації, іноді навіть для технічного персоналу. Глава делегації повинен отримати найдорожчий сувенір і вручати його треба першому. Решта членів делегації отримують однакові подарунки, в тому порядку в якому вони були представлені. Останніми сувеніри вручаються перекладачам, цінність цих подарунків повинна бути найменшою.

Для глави делегації, як правило, вартість подарунка повинна становити 2000-8000 грн. Для членів делегації 500-1000. На сувеніри для технічного персоналу можна витратити до 500 грн.

Чого не треба дарувати Японцям

Українські сувеніри

Українські сувеніри

При виборі подарунка, уникайте цифри «4» і «9», у японців вони асоціюються зі смертю і нещастям. Також не варто дарувати японцям сувеніри з логотипом Вашої компанії, це сприймається японцями як дешева реклама і викличе лише неприязнь. Потрібно також бути обережним з подарунковим-алкоголем. Японці, як правило, відносяться до алкоголю добре, але завжди є ризик потрапити на людину з різко-негативним ставленням.

Що можна подарувати японцям

Українські сувеніри

Українські сувеніри

Відповідними сувеніром для японця можуть стати: хороша ручка, набір дорогих солодощів, картини або будь-який інший предмет традиційного українського творчості. Японці цінують ручну працю, тому українські сувеніри ручної роботи буде одним з найбільш підходящих подарунків.

Найбільш придатними для подарунка є такі українські сувеніри: розписні тарілки сувенірні (київська і петриківський розпис), дерев'яні шкатулки і свічники з розписом, булави, вишиванка (чорного, сірого або синього кольору), автентична глиняний посуд (хорошими варіантами будуть бренди manna ceramics і borcca d`oro).

Особливу увагу слід приділити упаковці подарунка, адже презентація подарунка має для японців таку ж цінність, як і сам подарунок. Упаковка не повинна бути білого кольору.

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що вибір подарунка для ділових партнерів - важливий момент, до якого потрібно поставитися з усією відповідальністю. Доречний і вчасно вручений подарунок завжди буде гідно оцінений вашими партнерами, і допоможе підписати найвигідніші контракти.

Також пропонуємо ознайомитися з ще однією цікавою статтею про українських сувенірах - Українська розпис: від козацької зброї до дизайнерських суконь