Сучасний ринок пропонує до уваги широкого кола величезний вибір від вітчизняного і зарубіжного виробника шаф-купе. Для того, щоб цей предмет меблів повністю відповідав своєму призначенню, при його виборі потрібно звернути увагу на деякі елементи конструкції. Розрізняють по влаштуванню два типи шаф: вбудовані та окремо розташовані.

Стандартні корпусні шафи-купе

Такі шафи-купе являють собою стоїть окремо шафа з власними боковинами, підлогою і дахом. Корпусні меблі найчастіше виготовляють за наявними стандартним кресленнями, з правильними строгими формами, з типовим модульним набором, що не вимагає спеціальної збірки. Випуск такої продукції налагоджений масовим потоком і тому вартість цього виробу буде відносно не високою. Для установки корпусних шаф-купе потрібні рівні стіни в приміщенні. Такі конструкції дуже легко переставити при необхідності на інше місце і можна варіювати при їх розміщенні. Також вони зручні для переустановлення на нове місце.

Зручні вбудовані шафи-купе

Одним з найпопулярніших видів вбудованих меблів є шафа-купе. Він монтується і виготовляється з точних розмірами виходячи з планування кімнати. Головна його перевага в конструктивності. Вбудовувати шафа-купе можна в різні ніші і прорізи, використовуючи стіни, стелю та підлогу приміщення в цій же якості для шафи. Комплектація шафи залежить від побажань замовника. Він може мати різні розміри, форму, внутрішнє наповнення, різне пристрій і інші деталі.

У вбудованих шафах-купе дверей не розчиняються, а переміщаються в сторони за допомогою направляючої системи. Закріплюється вона на стелі приміщення і на підлозі, і обклеюється зсередини кольоровою плівкою або шпалерами. Її колір вибирається відповідно до кольору дверей. Така шафа-купе дозволяє економити площу кімнати. Єдина незручність цієї конструкції в тому, що її не можна перенести в інше приміщення. Для цього будуть потрібні додаткові роботи з розбирання, підгонці під нові розміри і складання заново на іншому місці.

Описаний вище варіант вбудованої шафи призначений для ніші. Є багато варіантів напів-вбудованих виробів, де до стін кріпиться тільки та частина шафи купе, яка примикає до стін, а з відкритого боку використовується боковина шафи, дах або підлоговий лист.

Розсувний механізм для дверей купе

Фасади у шаф-купе оснащені спеціальними роликами, які ковзають уздовж нижньої і верхньої напрямних. Двері купе складається рамки, до якої зверху і знизу вмонтований роликовий механізм. Матеріалом для виготовлення профілів, з яких складається рамка двері, служить алюміній або сталь. Розрізняються рами за ступенем деформації. Алюмінієві двері схильні до цього в меншій мірі, що позитивно впливає на бездоганність ковзання і на тривалість експлуатації. При дбайливому користуванні такий профіль буде служити довго і надійно. Сталева рама повинна мати достатню твердість, щоб зберігати стандартні розміри дверних стулок і запобігти перекоси дверей. Профіль з алюмінію не має таких проблем, але його ціна буде вище, ніж у сталевого.

Шафи купе на замовлення https://mik-mebel.com/uk/shafi-kupe.html представлені у величезному асортименті і кожен покупець зможе знайти свій ідеальний варіант.