Кролевецьке переборне ткацтво продовжують досліждувати конотопські школярі

Учні Конотопського ліцею № 1 продовжують досліджувати нематеріальну спадщину рідного краю – кролевецьке переборне ткацтво у межах міжнародного проєкту “Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини”, проінформувала Конотопська міська рада.

Нещодавно юні конотопці: Мілана Гертнер, Дар’я Дяченко, Поліна Домашева, Федір Тищенко, Мілана Коваль знову завітали до Музею Кролевецького ткацтва. Цього разу з практичною метою, адже вже прийшов час збирання льону, що весною конотопські ліцеїсти разом з кролевчанами посіяли на земельній ділянці біля музею, відтворюючи старовинний обряд.

При збиранні стебла льону виривають із землі з корінням. До поширення тіпальних машин стебла льону м’яли і тіпали за допомогою ручного приладу — терлиці, а отримане волокно обробляли чесанням: зараз на чесальних машинах, у старовину — за допомогою чесалок.

Тож, всі гуртом, дотримуючись народних традицій та технологій, видобували волокна для прядіння ниток та виготовлення тканини.

«Чудові враження, знання про традиції наших дідів та бабусь, живе спілкування, а головне всі процеси технології виготовлення своїми руками. Неймовірні відчуття, дотик до історії нашого народу України», – діляться емоціями ліцеїсти.

Вивчення нематеріальної спадщини триває…