Вакцину від кору, паротиту і краснухи отримав Конотопський район

На Конотопщині наразі триває загальнонаціональна кампанія з вакцинації дитячого населення проти кору, інформує РВА з посиланням на Конотопський районний відділ ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ України»

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, часто має тяжкий перебіг, з розвитком ускладнень, і становить загрозу для невакцинованих дітей та дорослих.

Захворювання може спричинити пневмонію, вушну інфекцію (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.

Кір надзвичайно контагіозна та заразна хвороба з 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 (90%) захворіють.

Спалахи цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири п’ять років. Попередній спалах кору тривав у 2017–2019 роках.

Головна причина спалахів кору в Україні — низьке охоплення профілактичними щепленнями проти кору дітей у попередні роки.

Специфічних ліків проти кору не існує, проте існує ефективний спосіб запобігти цій хворобі — захистити себе та дітей можна за допомогою вакцинації. Для утворення колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби.

Діти мають отримати два щеплення в 1 рік та в 6 років. В Україні імунізація проводиться комбінованою вакциною КПК (кір,паротит,краснуха). Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше.

Дітям старше 6 років, які не мають жодного щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця.

Для вакцинації дитячого населення, за підтримки дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), лікувальна мережа Конотопського району отримала 722 дози комбінованої вакцини КПК (країна виробник Бельгія).

– Конотопська ОТГ- 650 доз

– Бочечківська ОТГ -16 доз

– Попівська ОТГ -26 доз

– Дубов’язівська ОТГ -30 доз.

Отримати щеплення дітям відповідного віку та дітям, які пропустили щеплення з відповідних обставин, можливо в медичних закладах м.Конотоп та Конотопського району за місцем постійного проживання (або тимчасового перебування для внутрішньо переміщених осіб),звернувшись до сімейного лікаря (педіатра).