На Сумщині через розповсюдження амброзії полинолистої запроваджено карантинний режим

Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Микола Клочко.

Про це повідомляє Сумська ОДА.

До карантинної зони потрапили наступні населенні пункти Конотопщини: Попівка, Тулушка, Пекарі, Соснівка, Землянка, Грузьке, Підлипне, Шаповалівка, Заводчьке, Бочечка, Дубов'язівка.

«У зв’язку з розширенням карантинних зон з 1325,96 га у 2016 році до 1387,12 га у 2017 році внаслідок виявлення нових вогнищ карантинного бур’яну амброзії полинолистої на площі 61,16 га, з метою поліпшення фітосанітарного стану шляхом ефективної її локалізації та ліквідації на території Сумської області, приведення у повну відповідність до норм Закону України «Про карантин рослин»:

1.Запровадити карантинний режим у межах площ населених пунктів на території Сумської області, де виявлено вогнища амброзії полинолистої, згідно із додатком.

2.Затвердити фітосанітарні заходи з локалізації та ліквідації вогнищ амброзії полинолистої на території області, де встановлено карантинний режим», – йдеться у розпорядженні.

Детально про території, на які розповсюджується карантин, шукайте ТУТ.

Нагадаємо, амброзія полинолиста належить до карантинних бур'янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини. За життєвою стратегією — це рудерал, заселяє сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пасовища, пустирі. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини.

У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Читайте за темою:Чи боротимуться з амброзією в Конотопі?

Що робити, якщо ви виявили осередок амброзії?