Фотофакт: Смітник у центрі Конотопа

Шлях від друкарні до продуктового ринку, мабуть, один з найбільш жвавих пішохідних зон
міста. Щоранку сотні людей – старих, молодих і зовсім маленьких – проходять повз
запаскуджені схили.

Серед цих людей і працівники міського центру зайнятості, й медперсонал дитячої поліклініки, і чиновники районної адміністрації. До речі, останнім "пощастило" більш за всіх: вони можуть "милуватися" смітником протягом усього робочого дня з вікон своїх кабінетів.

Городяни, що проживають по вілиці Ярмарковій, скаржаться: "Ми звертались у міськвиконком з проханням прибрати територію (яка, до речі, є власністю Конотопської міської ради), але нам відмовили, мотивувавши це тим, що двірник, мовляв, на цій ділянці не передбачений. Та порадили... не смітити! Але ж у місцевих жителів у всіх укладені договори на вивезення сміття. Який нам сенс псувати пейзаж, який спостерігаємо щодня?"

"А чагарі які! - нарікає жінка, яка щодня ходить цією дорогою. - Ввечері йти страшно, ще хтось з-за дерева - та по голові!"

Звичайно, культура в нашого населення знаходиться на досить низькому рівні. Проте ж і уздовж вказаного узвозу немає бодай жодної урни! 

Всеж мешканці сусідніх будинків власними силами прибрали більшу половину засміченої території (нагадаємо, вона не є приватною, а належить місту), вирубали чагарники та склали сміття купами. Чого тільки не було в цих заростях, від засобів жіночої гігієни до скривавлених шприців. Комунальники обіцяють прислати машину, щоб вивезти зібране сміття та вирубаний хмиз, а поки зібране сміття розноситься вітром...

Втім, одноразове вивезення відходів не вирішить проблему остаточно. За місяць-два все розпочнеться спочатку.

Проблема двояка. З одного боку віповідальні люди, яким байдуже, хто за ними прибиратиме. Вони ж просто позначають місце, де вони випили пиво - покинутою пляшкою; вулицю, де покурили - викинутою цигаркою; куток, де з'їли цукерку - зібганою обгорткою. Переробити таких "квартирантів" - бо господарями власного міста їх годі назвати - може хіба що система штрафів, та, звичайно, наявність контролюючих органів.  

Місцеві вважають: встановити урни та призначити людей, які б прибирали територію хоча б раз на місяць, необхідно. 

Ми сподіваємося на позитивну реакцію місцевої влади щодо цього питання, адже мер Конотопа неодноразово наголошував, що першочергово приділятиме увагу звертанням громадян міста.