• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Родимцева та Робітничо-Селянська
Книга О. Евтушенка
09:00, 22 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Родимцева та Робітничо-Селянська

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиць Родимцева та Робітничо-Селянська.

РОДИМЦЕВА вул.
Вулиця названа на честь Олександра Ілліча Родимцева (08.03.1905 р., м. Шарлик Шарликського району Оренбурзької обл. – 13.04.1977 р., м. Москва). Двічі Герой Радянського Союзу (22.10.1937 р. та 02.06.1945 р.), генерал- лейтенант.
У роки Великої Вітчизняної війни – командувач 5-ї повітряно-десантної бригади (у вересні 1941 р. в боях на р. Сейм захищала м. Конотоп), 13-ї двічі Червого Прапора, ордена Леніна гвардійської дивізії, яка захищала м. Сталінград. У 1943 р. – командувач 32-го гвардійського стрілецького корпусу.

Автор книги "Твои, Отечество, сыны" (1974 р.). 


До цього Шлях на хутір Совинку (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 


РОБІТНИЧО-СЕЛЯНСЬКА вул. (1920-ті рр.). Уперше згадується 28.06.1929 р.
Назва вулиці містить ідеологічне підгрунтя часів СРСР, належить до суспільно-політичної лексики даної епохи; підкреслює статус панівного класу в СРСР – робітників та селян – після Жовтневої революцїї 1917 р..


До цього КАНДИБИНА вул. (XVIII – початок ХХ ст.). Перша згадка в 1782 р.
Назва вулиці походить від прізвища представників конотопської козацької старшини Кандиба (конотопські сотники Федір Кандиба, 1681 –1689 р., Андрій Кандиба, 1689–1707 р.), поміщиків XVII – початку ХХ ст. на прізвище Кандиба. У 1689 р. колишній корсунський полковник Федір Кандиба отримав універсалом гетьмана І. Самойловича "уряд Конотопского сотничества", оселився на околиці "предместья Загребелье" міста Конотопа та заснував
хутір, який невдовзі отримав назву від прізвища його власника.  У наш час на території колишнього хутора Кандиби знаходиться загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст. санаторного типу №1. Вулиця, яка вела від Путивльського тракту до хутора Кандиби, і отримала однойменну з хутором назву.

На території Загребелля на кошти Кандиб було збудовано дві церкви: Святого Миколая, збудована Андрієм Федоровичем Кандибою близько 1670 р. (церква збереглась до нашого часу) та Богоявлення Господнього, збудована Данилом Андрійовичем Кандибою в 1740 р. (церква до нашого часу не збереглась).

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиці Рокосовського. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...